Car Alexandr



kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?) 
18.3.2014 19:10, zobrazeno: 9235x

Dobrý den

máte někdo zkušenost s touto odrůdou, mám koupený a čerstvě nasazený stromeček.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 18.3.2014 19:24

Tchán ho kdysi míval na zahradě. Plody byly velmi veliké, hezky vypadaly, chutnal jsem ho jen jednou, ale tu chuť už si nepamatuji, protože to bylo téměř před půl stoletím.
Pro tchána bývala tato odrůda srdeční záležitost, ale byla v tom asi i nostalgie, protože často vzpomínal, že ten strom kdysi vsadil jeho otec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.185 (?), 18.3.2014 19:45

Pamatuji tuto odrůdu, byla to jedna ze starých odrůd v naší zahradě. Jako děti jsme sbírali obrovská jablka. Pokud si vzpomínám na chuť, tak byla v porovnání s dnešními odrůdami jen průměrná a jablka moc dlouho nevydržela. Z těchto starých odrůd, z původního sadu, už mám jen Signe Tilisch a Gravštýnské. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.163 (?), 1.7.2020 2:15

Tato odrůda má největší plody, jaké jsem kdy u jabloní viděl. Také strom je obrovský. Chuť je sladká avšak nevýrazná, bez kyselinek. Obrovské plody jsou náchylné k monilióze a otlaku. Skladovatelnost odhaduji tak maximálně měsíc. Nicméně je to taková srdeční záležitost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 18.3.2014 20:01

pokud budou plody velké, hezké a aspoń slušné chuti, bude mi to stačit.Že nevydrží dlouho mi moc nevadí, upřednostńuju podzimní a raně zimní odrůdy, jablka schovávám jen max.do ledna.Jinak na zahradě mám Astrachán, Matčino,Idared, Rubín,Šampion, OntarioJames Grieve, Míšenské/možná/pak velkou jabloń s jablíčky, trochu podobnými Jaderničce moravské.Nejnověji přibyly Sudetská reneta, Car Alexandr, Kalvil červený podzimní a Karneval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.98 (?), 9.4.2014 19:20

Car Alexandr jsem měl na zahradě spolu s řadou dalších starých odrůd, jabko to je velké a hezké, chuť mělo ale hodně navinulou, žlutou barvu s červeně žíhaným líčkem, mastná slupka, dost trpělo na červivost, pro jeho chuť jsem ho později přerouboval.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 11.4.2014 0:21

Kdysi jsem kousek od Beckova (SK) narazil na jabloň s velkými jablky, která nám na výletě velmi přišla vhod. Prozkoumáním pomologií jsme odrůdu odhadli na Cara Alexandra. Chuť byla na strom, volně rostoucí u cesty, překvapicě dobrá. Když jsem strom před dvěma lety hledal, už tam samozřejmě nebyl. Skladovatelnost odrůdy asi nebude moc dlouhá, ale s chutí, pokud se pamatuji, byste mohla být spokojena. S tou červivostí od pisatele předešlého příspěvku mohu jen souhlasit, hodně jablíček na stromě bylo napadených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 11.4.2014 14:38

z nějakého toho červa si nedělám těžkou hlavu, to je to poslední, vždycky se vyberou nějaká pěkná jablka a zvláśt na velkém stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 1.7.2020 18:54

Fotka Vašich Carů by nebyla? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika