Bujný výhon u málo rostoucích vřeten



host - 68.13 (?)
24.3.2017 21:53

Pri ohynani pozor na ten oblúk, tam sa uplatní apikalna dominancia a buchne tam silný letorastom, takže vylomit alebo ihneď zastihnúť, ak chcete dostatocnu diferenciaciu a tvorbu plodných pucikov

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.146 (?), 24.3.2017 9:04

Já s tím souhlasím. Taky jsem po výsadbě z nich udělal špičáky a korunku založil o něco výš, kvůli pohodlnějšímu sekání trávy pod stromkem.

Tady je fotka ze srpna 2016 toho mladšího Admirála (nasazen podzim 2015, povýsadbový řez březen 2016 - odstraněn postranní obrost, spodní očka zaslepena a terminál zkrácen dle požadované výšky nové korunky). Bohužel narostly defacto jen dva výhony, slabý levý a dlouhý pravý. U některých špičáků sice narostly výhony 3-4, ale jen velmi krátké. V předešlých dvou letech bylo dost sucho a občasná umělá zálivka jim nestačí. Jabloním na M26 se mi tam moc nedaří, na MM106 rostou mnohem lépe, bohužel tvarovat je na štíhlá vřetena v malém prostoru je skoro nemožné.

Srpen 2016
Srpen 2016
Březen 2017
Březen 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 39.182 (?), 24.3.2017 18:34
Starší Admirál dnes upraven dle IH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.13 (?), 24.3.2017 19:26

Z akého dôvodu skracujete tie letorasty!??? Pod tak skráteným letorastom nastane vetvenie, žiadna diferenciacia kvetnych pucikov. Len konáre a drevo. Pozor na to: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 24.3.2017 20:23

Tento růst na 2-3 šlahouny bude pro A asi typický, aspoň na slabé podnoži. Já bych ten spodní silný letorost nezkracoval, ale ohnul až pod vodorovnou rovinu. Pokusím se ukázat, jak jsem s tím bojoval já, snad to na členitém pozadí bude vidět. Vysazen dokonalý špičák s předčasným orostem cca 15cm. K mému překvapení obrost 1.rok prakticky nerostl a nahoře vyhnal 3 silné výhony (č.1). Po diskuzi zde jsem se rozhodl řezat zpětně - č2. Vyrostl slušný obrost a vrcholový šlahoun cca 1,5m, který jsem takto letos zkrátil.

č1
č1


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.13 (?), 24.3.2017 21:53

Pri ohynani pozor na ten oblúk, tam sa uplatní apikalna dominancia a buchne tam silný letorastom, takže vylomit alebo ihneď zastihnúť, ak chcete dostatocnu diferenciaciu a tvorbu plodných pucikov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.240 (?), 25.3.2017 7:38
Treba rozlišovať medzi letorastami a kostrovými konármi. Zadávateľ je so svojím stromčekom vo fáze výchovného rezu (budovanie korunky) a zatiaľ sa mu nedarí tvarovať korunku podľa svojich predstáv. Toto je ešte obdobie kedy rezať treba, kvetné púčiky ešte počkajú (ak by takýto stromček už teraz zarodil, tak by to bolo vyslovene nežiadúce). Najprv musíme mať kostrové a rodivé konáre, aby kvetné púčiky mali vôbec kde vzniknúť. Súhlasím, že NESKÔR je skracovanie výhonkov často paušálnym a kontraproduktívnym zásahom záhradkára, ktorý sa tak stáva lesníkom (produkuje drevo a nie jablká). Je fakt že Admiral sa netvaruje ľahko, ja mám jeden zhodou okolností tiež na M26-ke (foto 1). Admiral plodí najmä na pomerne krátkych silných rodivých tŕňoch (foto 2,3) ktoré vytvára na plodonosných konárikoch. Čiastočne rodí aj na dlhom dreve, ale nie v takej miere ako sa to často traduje v písomníctve. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.9 (?), 25.3.2017 10:24
Admiral na M26 - násada kvetov k dnešnému dňu. Na 2.fotke vidno oba typy rodivosti - na krátkych tŕňoch (zelená) i na "dlhom dreve" (červená). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 25.3.2017 5:11

Co si, prosím, slibujete od hnoje nastlaného pod stromky? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 39.182 (?), 25.3.2017 7:43
Hnůj se rozvezl pod stromky, ale u některých jsem ho ještě nestačil zarýt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.102 (?), 25.3.2017 22:49

Pan Votrubec na akej podnoži máte zasadenú tú Gabrovskú na fotke? Ako je starý ten strom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika