Bude vůbec úroda ovoce v příštím roce?



host - 40.230 (?) 
5.12.2018 18:14, zobrazeno: 1945x

Mám obavy o úrodu v příštím roce. Všiml jsem si, že po letošní nadúrodě ovoce není na stromech žádný květní pupen. Pouze u stromů, které jsem protrhal možná nějaké ovoce bude. A to jsem uděšlal pouze na nízkých tvarech. Na vysší tvary nebyl čas...  Při kontrole starších 20 vysokokmenů jsem na nich nenašel ani jeden klasický květní pupen. Máte podobnou zkušenost? Tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.235 (?), 5.12.2018 19:07
Tom: Ťažko povedať dopredu. V princípe ale - s nadsázkou, nepochopte ma zle - netreba sťahovať nohavice keď brod je ešte ďaleko. Rok 2019 ukáže... Mňa osobne nikdy netrápia veci, ktoré sú mimo mojich možností vplyvu (len si dávam záležať aby z mojej strany bolo všetko spravené ako treba). A toto naozaj neovplyvníme, je to v rukách matky prírody. Tento rok nám dopriala, budúci uvidíme... Ak aj bude chudobnejší rok, nezostane nám iné len ho prežiť. A počkať si na ďalší, tak ako neraz v minulosti. To čo sa dá spraviť ako prevencia alternácie po preplodení je dôkladná prebierka - tá ale musí byť naozaj radikálna a najmä - včasná. Kto má na ňu čas, možnosti (vysokokmene...) a nervy, nech prvý hodí kameňom. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 5.12.2018 19:49

úroda nebude nadprůměrná, jako letos, ale nějaká určitě bude. Když pominu každoroční nebezpečí povětrnostních vlivů, tak dobře vyživované stromy by měly zaplodit, u vysokokmenů, kde bývá běžně úroda ob rok, to bude asi slabé. Také nedostatečně hnojené stromy toho moc mít nebudou a budou po nadměrné úrodě odpočívat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.245 (?), 5.12.2018 20:32

pokud si pravidelně připravujete dvouleté výhony které já mám obalené pupeny tak jen z jara vystříhám oédplozené dřevo a zredukuju násadu ale zásadní problém nepozoruju a ůrodu už druhým rokem mám nadstandartní ju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika