Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Blaník

Blaník

host - xxx.xxx.240.156 (?)
26.12.2019 14:45
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den, Máte někdo zkušenosti s odrůdu Blaník na semenáči? Dá se někde sehnat? Všude jsem viděl pouze na typových podnožích.Nevíte jak roste, rouvětvuje? Nemám totiž moc zkušeností s řezem. Z Panenské jsem totiž udělal málem topol (kdyby nezasáhl zkušený zahradník). Dèkuji Jirka
Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Blaník

Mimmo (2159) - xxx.xxx.30.232 (?), 28.12.2019 18:59
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Blaník mi připadá jako běžná odrůda zimních jablek, které nevyhrávají na soutěžích, ale vydrží i horší podmínky. Na snímku je asi pětiletá jabloň Blaník v 520 m. n. m. Moji známí vysázeli dva stromky a nijak zvlášť do nich nezasahují. Expert by asi nenechal v horní části dvoják, ale po olistění působí stromky zdravým dojmem a mají přijatelné plody. V daných podmínkách mi to připadá jako rozumná volba. Nevím, zda je podnož semenáč ani kde se dá takový stromek sehnat. Chtěl jste vědět, jak roste. Zdá se, že nemají sklony k topolovitému růstu.

Obrázky:
Blaník
Blaník
Připojit reakci

Blaník

host - xxx.xxx.240.156 (?), 28.12.2019 22:07
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Moc děkuji za odpověď i obrázek. Naše zahrada je více než 200m níže ale máme chudou půdu. Rozmýšlím se mezi odrůdu Matčino a Blaník. U Matčina mě právě odrazuje složitost řezu při zakládání koruny. Prý špatně rozvětvuje a málo plodí. Líbila by se mi nějaká stará odrůda, ale u každé jsem něco našel(strupovitost, průměrná chuť plodů, nevhodný růst apod.). U Blaníku nic :-) Ještě jednou moc děkuji. Mějte se Jirka
Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Umírající rybky25.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky22.2.2020
Umírající rybky21.2.2020
Umírající rybky20.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů