Beni Shogun



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?) 
8.11.2013 23:03, zobrazeno: 43813x

Beni Shogun - první úroda - štíhlé vřeteno - 2013

Dnes jsem první plod ochutnal, zahraniční recenze, zvláště od držitelů licence nelžou.Zatím velmi pevná dužina, jemná a šťavnatá s nádechem po chuti ananasu.Uvidím zda se tato chuť s dobou dozrávání ještě zvýrazní.Mimochodem pane Paľo je to Váš rodák.Kolega, který jezdí do naši firmy mi ji dovezl z Plantexu u Malacek, to je přece Váš kraj.Pokud se mýlím, omluva - Mičurin II



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 145.37 (?), 9.11.2013 0:00

Úprimne Vám závidím ten sortiment jabloní a noviniek! Stromčeky Beni Shogun- mutáciu sladko chutiacej Fuji ponúkajú aj v Uherskom Ostrohu. Tiež som nad ňou uvažoval, ale miesta v záhradke je málo. Po vykopanej chorej jabloni Topaz som nevysadil ani Merkur, ani Shalimar, ale perspektívnu Enterprise. Dúfam, že nebudem ľutovať? Beni Shogun by mala mať oproti Fuji viac kyseliniek a tá ananasová aróma môže byť veru delikátna. Ananasu podobnú chuť má aj moja mrazuodolná sorta révy lotyšského pôvodu menom Ljepsna.

Malacky sú viac na západ, blízko Bratislavy. Plantex vo Veselom je na Považí, kúsok od Piešťan. Ale inak máte pravdu, je to stále bývalý Západoslovenský kraj.  Príjemný víkend!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 18.12.2013 21:31

Dnes jsem opět ochutnal po 14 dnech Beni Shogun.Chuť a koezitence dužiny je vynikající.Takovou lahůdku mě ruka trhu nemůže nabídnout ani náhodou. - Mičurin II - TR 470 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.124 (?), 21.12.2013 10:32

Dobrý deň p. Polehla, máte aj iné mutácie Fuji?  napr. RakuRaku, Kiku 8, Fubrax. Zaujúmalo by ma priame porvnanie chuťových vlastností týchto variácii Fuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 21.12.2013 20:39

Pane tazateli, pokud jste se rozhodl pěstovat Fuji, jistě jste obeznámen o náročnosti pěstování.Za sebe mohu říci Beni Shogun, letos první úroda, jablka vynikající.Ještě jsem vysadil na podzim Fuji Raku Raku.Zatím nemohu porovnat, plodnost ještě nenastala.Pokud máte odhodlání, pracovitost a chuť můžete zkusit.Otevřou se Vám nové chutě.Pokud někteří tuto péči nechtějí podstoupit je to jejich věc, nikoli argumentem o kvalitě odrůdy. Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 12.65 (?), 21.12.2013 19:11

Chtěl bych poděkovat hodnotitelům chuťových vlastností novinek, ještě větší dík bych vyslovil, kdybych se dověděl něco o odolnosti vůči chorobám - strupovitosti, padlí a pod.  Nejsem totiž ochoten dávat na plody 3, 5 i více postřiků, moje jablka nestříkám vůbec (pouze jabloně mimo vegetaci).

Když jsem si vygoogloval některé chválené odrůdy, otevřeně se přiznává nespecifikovaná citlivost na uvedené choroby. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.124 (?), 23.12.2013 9:14

Pestujem klasickú Fuji niekoľko rokov (alebo snažím sa pestovať)  žiaľ tento rok nebol pre ňu dobrý, písal som tu o tom vo vlákne "Nahnutá Fuji".  Napriek krátkemu času som už stihol zistiť niektoré veci na ktoré je citlivá. V prvom rade je treba urobiť dôkladnú prebierku plodov, inak mi dorastú veľkostne podpriemerné alebo celkom veľkostne nevyrovnané jablká. Vzhľadom k veľkosti stromku ponechávam maximálne 3-5 jabĺk na jednom konári - podľa veľkosti konára. Zdá sa mi pomerne citlivá na chrastavitosť/strupovitost,   múčnatku/padlí som zaťiaľ nepozoroval. Mám ju zasadenú na chránenom stanovisku orientovanom juho západne. Chuťove boli jablká veľmi dobré, tohtoročnú úrodu som zaťiaľ neochutnal, konzumovali sme prednostne Spartan a Šampión teraz Golden a Idared. Zberám ju spolu s Granny Smith ako úplne poslednú odrodu tento rok bol pomerne teplý celý október tak som zberal približne 20 októbra. Dobre drží na strome neopadáva aj keď samozrejme pár jabĺk skončilo aj na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 19.10.2014 16:13

Beni Shogun  - štíhlé vřeteno  -  2014
Ranější klon odrůdy Fuji.Sklízí se 2÷3 týdny před touto odrůdou.V pohodě dozraje i ve středních polohách. - Mičurin II (470 m).
 







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 20.10.2016 20:41

Beni Shogun - 2016 - štíhlé vřeteno

Zdálo se, že jsem loni tuto odrůdu přeplodil.Pak jsem si to vyčítal.Letos se ovšem opět tato lahůdka předvedla.Čili řeči o alternaci Fuji a jejích klonů jsou zřejmě z říše zlomyslnosti a odvádění pozornosti od jejich opravdové kvalitě a plodnosti, což dokážu i na Fuji Raku Raku.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.15 (?), 26.12.2014 12:15

Tie klony sa daju ziskat aj nejakym normalnym sposobom? Ma zarazilo, ze ich mate prave z Plantexu, lebo tam mi ich nechceli ako klubove odrody predat. Lisi sa Beni Shogun od Kiku aj niecim inym ako skorsim dozrievanim? Lebo neskory zber je u mna prave vyhoda, lebo nemam dobry sklad a jablka skorsich odrod, ktore oberiem zaciatkom oktobra rychlo prezreju. Fuji po 10 rokoch hdnotim ako velmi vhodnu do mojich podmienok, mucnatkou trpi len slabo a chrastavitost u mna nie je velmi problematicka, lebo tu menej prsi (Trnava). Posledne 2 roky pouzivam ako fungicidy len thiovit a vitisan, velmi skoro na jar kuprikol a alginure a zatial bez problemov. Navyse je Fuji vynikajuca aj na susenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika