Barva jablka



Stránky: 1,  2   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 34.22 (?) 
5.4.2018 0:56, zobrazeno: 6552x

Zdravím

Velice by mne zajímalo, jakou barvu a typ chuti preferujete u svého oblíbeného jablka a jakou odrůdu máte ve svém srdci, třeba i od mládí.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.4.2018 6:54

Bude to skôr o subjektívnej interpretácii zmyslových vnemov (zrak a chuť), ale napokon - prečo nie. Takže za mňa: jednoznačne preferujem červené jablká, a najmä tmavočervené. Aj žlté sú pekné, ale červená je pre mňa top (viď foto - postupne: Jonagored, Prima, Admiral, Lucy, Ligol, Merkur, Braeborn, Rubinola, Fuji). Čo sa týka chuti, tam farba nehrá úlohu, mojimi favoritmi sú skôr staršie odrody- Jonathan (asi zatiaľ chuťovo neprekonaný), Coxova reneta, Golden Delicious, Jonagored, Braeburn, Fuji, Desert,  z novších Rubinola, Topaz, Admiral.  IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 5.4.2018 9:49

Co se barvy týče, manželka preferuje jednozaačně žlutou barvu před červenou. Já mám zase nejraději pestře zbarvená jablka. Tedy tam, kde se nabízí víc mutací - Rubín a Bohemia, Lord Lambourne a L.L. čevený, Topaz a Topaz red mám ve větší oblibě ty původní žíhané varianty. Neplatí to absolutně, původní Grávštýnské je zbarveno nevýrazně, zatímco G. červené se mi líbí mnohem víc. 
    V dětství jsem nosil v srdci chutě Panenského, Krasokvětu, James Grieve, Red Delicious. Když je chutnám dnes, vidím, že nešlo o výjimečnost jejich chutí, nýbrž o výjimečnost období dětství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 5.4.2018 12:12

Zdarec

Nepreferuju žádnou barvu, preferuju kvalitu a chuť.Samozřejmě jsou jablíčka která přitahují zrak častěji buď tvarem nebo barvou.Odpovím tedy.Opravdová krasavice je na mé zahradě Akane (chudinka odstřelená) - úžasná zářící červeň,ozdoba každého stromu k nepřehlédnutí.Od poloviny září se chodím dívat na Orion zvláště v podvečer.Skutečná zářící hvězda.Hned vedle Spencer se svoji zvláštní červení s hustými a výraznými lencitelami.Rostou vedle sebe, ten kontrast je úžasný.Takové moje přáníčko je sehnat zářivě oranžovou odrůdu (pokud existuje).Chtěl jsem zkusit Domino, nesehnal jsem však rouby. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.219 (?), 5.4.2018 20:48

Barevně mám nejraději žlutočervená nebo červená. Chuťově mi vyhovují spíš sladší a s různým aroma - aby jablko vonělo, nejlépe z každého stromu jinak cheeky...

Moje "srdeční" záležitost je Gascoigneho šarlatové, teď ho ale kvůli místu na zahradě nemám. Jinak mám ráda třeba Hornokrajský malináč, Matčino, z novějších Rajku...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.4.2018 9:43

Dominem mohu posloužit, ovšem zářivě oranžovou barvu příliš nemá. K oranžovému odstínu (spíš cihlovému) se nejvíc blíží asi Desert nebo Sudetská reneta.
   Oranžová barva je vůbec na ústupu, i většina nových odrůd meruněk se chlubí červenými odstíny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 6.4.2018 10:50

Díky za nabídku pane Vysloužile.Domino jsem nahradil Angoldem.Místa málo, to poslední místečko co mám na stromek šetřím na nějakou pecku kterou mám v hledáčku.Oranžová ale není. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.4.2018 11:16

Myslím, jste udělal dobře. Angold je pecka, možná ne v chuti, ale ve všem ostatním ano - plodnost, odolnost, trvanlivost, otužilost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 6.4.2018 11:17

pan Poleha, neprezdradite? :)

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 6.4.2018 11:23

Zdravím, já mám z minula dva favority Parmena zlatá a Kids Orange. Žlutá a červená jablka beru, že jsou, ale upřednostňuju barevná. I z těch novějších proužkovaná, s líčkem, moc se mi líbí a chutná Karneval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika