Bakteriální boulovitost kořenů



host - 216.36 (?)
18.11.2018 21:48
Řekl bych že nějaká zlomená větev s napadení bakterii nemá vůbec nic společného. Ale jaké je riziko dalšího napadení popř. Jak se tomu bránit to netuším.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 105.36 (?), 13.11.2018 20:20

Dobrý den,

chtěl bych se taky připojit k tomuto tématu. Měl jsem na zahradě švestkomeruňku Dapple Dandy na myrobalánu, kterou jsem po 2 letech musel přesadit. Pár měsíců po přesazení (leden 2017) se na ní vylomil terminál (zřejmě vlivem srnky). Ránu jsem zatřel stromovým balzámem.

Nicméně stromek ten rok měl naprosto minimální přírůstky. Nakonec letos v létě stromek úplně zahynul. Po vykopání stromku jsem si všiml nádoru kousek pod místem štěpování a malých bulek na kořenech. Předpokládám, že se neomylně jedná o boulovitost kořenů.

Dotaz zní - tato boulovitost kořenů předpokládám byla zapříčiněna tím vylomením terminálu, že? Při výsadbě žádné příznaky nebyly a ani na daném místě žádný stromek nebyl. A jaké je riziko, že se nakazí další mladé stromky, které jsou v řadě cca 6 -7 stromků od sebe? 

Doufám, že se zde někdo objeví, kdo má s tímto zkušenost.

Díky moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.36 (?), 18.11.2018 21:48
Řekl bych že nějaká zlomená větev s napadení bakterii nemá vůbec nic společného. Ale jaké je riziko dalšího napadení popř. Jak se tomu bránit to netuším.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.133 (?), 27.11.2019 16:53
Dobrý den. Dnes jsem sadil stromky a u některých jsem si všiml bouli na kořenech. Chtěl bych se zeptat, zda se jedná o boulovitost kořenů. Jedná se o švestku na podnoži myrobalan. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.133 (?), 27.11.2019 16:55
Ještě jedno foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 28.11.2019 8:49

ja by som ten stromcek nezasadil. tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.150 (?), 28.11.2019 16:46
No já sem ho právě už zasadil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.32 (?), 1.12.2019 12:59

Dobrý den, když už se tady diskutuje o této chorobě, nevíte prosím někdo, zda bakteriální boulovitostí mohou být postiženy i ovocné stromy jako moruše nebo ořešáky nebo keře typu rybíz,  agrešt, dřín, dřisťál nebo dřeviny jako třeba jalovec, ptačí zob nebo vrby? Najdu prosím někde informace, které rostliny může bakteriální boulovistost postihnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.172 (?), 1.12.2019 19:45

Hostitelské rostliny :

Peckoviny, jabloně, hrušně, okrasné stromy a řada bylinných druhů, např. slunečnice, pelargónie, jiřiny. [1]
Nádorky způsobené Agrobacterium tumefaciens na spodních větvičkách zlatice (Forsythia)

Celkem napadá více než 100 druhů rostlin.  Stačí zadat do vyhledávače Bakteriální boulovitost kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.250 (?), 2.4.2020 19:21

Přinesl jsem si domů několik stromků (jabloně, hrušně) a před zasazením je umístil do sudu s vodou. Po pár hodinách jsem je vyjmul a teprve si všimnul novotvaru na podnoži jedné jabloně. Předpokládám správně, že se jedná o boulovitost a infikovány teď budou i ostatní stromky, které s tímto byly umístěny ve stejné vodě a jsou tudíž k likvidaci? Děkuji za reakci.

PS: Na postranních kořenech zmiňované jabloně žádné novotvary nejsou, kořeny jsou čisté.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika