Angold, Andego, Antonovka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?) 
31.12.2012 21:14, zobrazeno: 14917x

Musím podpořit pana Vinšálka v jeho oblibě odrůdy ANGOLD (Antonovka x Golden Delicious). Nejen, že je to mrazuodolná odrůda, ale navíc i velmi příjemné, nasládlé a šťavnaté jablko s osobitou příchutí. Rozhodně to není žádná z nouze ctnost, jak by se mohlo zdát. Nevím jestli si ho nakonec nebudu vážit mnohem víc, než té Pinovy. A pan Vinšálek nám jistě řekne, jaký že je ten jeho nový bratříček, který si říká ANDEGO (Antonovka x Golden Delicious).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.174 (?), 31.12.2012 22:22

Zdravím

Odrúda Angold patří i dle mého názoru ke kvalitní velkoplodé odrůdě rodičů starých odrůd. Je zajímavé, že oba rodiče jsou čistě žlutoplodí a Angold je červenonahnědlý pěkného a vyrovnaného tvaru. Angold zdědil polní odolnost na strupovitost po Antonovce a vynikající chuť po G. Deliciu. O vlastnostech jeho sestry Produkty se už hovořilo.  Polní odolnost po Antonovce se strupovitosti ještě nepodařila prolomit tak jako rezistence florinbundy (Melodie, Rubinola, Topaz)  Odrůdu Angold Holovousy doporučují i na vysokokmeny do selských zahrad. Akorád její necnost je, že tvrdohlavě roste křivě, vždy hlavní výhon zaujímá nějaký úhel na libovolnou stranu. Pro tvar solas by se hodil bez námahy.   Já osobně tuto pozdně zimní odrůdu řadím mezi špičku pozdně zimních odrůd.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.253 (?), 1.1.2013 13:38
Andego-druhá úroda, vypadá, že bude odolná mrazu protože jako jedna z mála měla úrodu i na nízkém tvaru, kde v loňském roce většina odrůd neměla nic nebo jablíčka deformovaná mrazem.Na degustaci 2.12.2012 v Uherském Ostrohu se umístnila na pěkném 8 místě. Další nové Holovouské odrůdy Andera byla 12 a Benet 31. Meteor 7,Angold 20,Rubimeg 26.Celkem se degustovalo 45 odrůd.Nevím od kterého roku se degustuje v Uh.Ostrohu, ale já se těchto degustací účastním pravidelně od roku 2000. Mimochodem Pinova byla 34. Všem přeji hodně zdraví do Nového roku a bohatou úrodu. Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 1.1.2013 20:54

I u mne, letošní květnový mráz plody Andega nepoškodil, na rozdíl od řady dalších vřeten. Už jsem psal, že plody jsou velké, kuželovitého až válcovitého tvaru, žlutozelené s načervenalým líčkem a dost šťavnaté. Barvou i tvarem se od Angoldu liší.

Skladovatelnost předpokládám minimálně do konce března.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.10.2016 16:57

První plod Andego je pěkný, veliký, Angold připomíná jen vzdáleně. Bude-li i dobře chutnat, je to povedená odrůda.

Andego
Andego
Andego
Andego
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 9.10.2016 10:14

Přestože je Andego zde v předešlé diskuzi hodnoceno chuťově lépe než Angold, v holovouských degustacích jsem Andego nenašel. Proč asi? Že by snad z důvodu určité tvarové nevyrovnanosti samotné Holovousy "diskvalifikovaly Andego jen na zahrádkářskou odrůdu", nedoporučovanou pro velkopěstitele?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.1.2017 19:14

Mohl by někdo porovnat kvality Angoldu, Andega a Andery?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.10.2017 12:22

Andego přináší opravdu veliké pěkne vypadající plody. Tvarem trochu připomíná Zuzanu, chuťově ji - doufejme - předčí.  Škoda, že vybarvení není výraznější. To taková Starkresa má slupku atraktivní, ale plody malé.

Andego
Andego
Starkresa
Starkresa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.209 (?), 23.10.2017 21:07
Mám velikou prosbu, kde by se dala sehnat odrůda andego na podnoži m9. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.225 (?), 29.10.2017 20:40

Ve VŠÚO Holovousy, ve čtvrtek jsem si ji odtud dovezl. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika