Angold



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 196.151 (?) 
13.11.2012 18:55, zobrazeno: 55667x

Dobrý deň, zaujímali by ma Vaše skúsenosti s odrodou Angold, predovšetkým veľkosť a kvalita plodov, doba skladovania reálna odolnosť voči chorobám, chuť a.p. Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.11.2012 19:46

Své dobré zkušenosti s Angoldem jsem zde zmiňoval již několikrát. Mimo jiné i to, že ze všech mnou pěstovaných odrůd přečkal letošní květnový mráz úplně bezkonkurenčně.

Obrázky Angoldu před sklizní jsem, myslím, umístil ve vlákně " Co právě sklízíte".

Za negativum, z hlediska konzumenta, u něho považuji příliš veliké plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.151 (?), 14.11.2012 8:10

Prečo sú podľa Vás veľmi veľké plody negatívum? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 14.11.2012 18:56

Mohu-li se přidat do diskuze : po letech pěstování jablek je pro mě jablko 6 cm v průměru hodnotnější i při skladování.Logicky vzato shnije-li na skládce jablko velkého průměru, což je např.vlivem poranění dost časté, vzniká také větší škoda.A větší jablka už vlivem své váhy zranitelnější jsou.Menší jablko manipulací tolik netrpí .  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 16.11.2012 22:02

Mate samozřejmě pravdu, i když to trochu zavani alibismem.Z praktickych zkušenosti vim, že zakaznik spiš sahne po většim atraktivnějšim jablku než po standartu 70mm.O otazce skladkovych chorob se nema cenu moc zminovat.Většina ovoce po skončeni poskliznoveho dozrani ma den ode dne kratši uchovatelnost a schopnost přežiti.Proto je nutna od poloviny ledna větši kontrola a osdtraněni napadenych plodu.Je to věci tež skladovacich prostor.Jen minimum ovocnařu ma možnost uchovani urody v sklepě s řizenou atmosferou a i v těchto skladech tydenni odpad ovoce v třiděni roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.151 (?), 14.11.2012 11:46

Vlákno co prave sklizite v r. 2012 som čítal je tam aj obrázok nádherne zarodeného stromu ale dosť ťažko z neho určiť veľkosť plodov, mám odrodu Šampion tá ma tiež veľké jablká a nemám pocit že by to bolo nejako na závadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.11.2012 20:24

Jak jsem uvedl již v jiném vlákně plody Angoldu měly v průměru 9 cm, malé plody nebyly žádné , tedy nic pro vnoučata.

Veliké plody jsou negativum proto, že většina konzumentů takový plod najednou nesní, to platí i pro mne a zejména u dětí. Tak se s jablky často šeredí. Lépe dva středně velké plody, než jeden veliký.

Z estetického hlediska to bývá naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.65 (?), 13.11.2012 19:51

Dobry vecer. Angold mam na m9. Vyborne na nom rodi, jablko je dost velke, chorobami netrpi, na slnecnej strane sa pekne vyfarbi, vydrzi mi asi do marca a chut je dobra. Za seba ho povazujem za velmi dobre jablko. Teraz ho skusam aj na semenaci, ale este mi na nom poriadne nerodi.Je to podla mna velmi vydarena odroda z Holovous.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.151 (?), 14.11.2012 16:40

Čiže máte dobré skúsenosti, pýtam sa tu hlavne preto lebo nepoznám nikoho vo stvojom kolí kto má Angold a nerád by som zasadil niečo o čo sa budem niekoľko rokov starať a potom to pracne z nejakého dôvodu zase likvidovať ako naposledy ázijskú hrušku nashi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.132 (?), 14.11.2012 18:52

Podla mna s touto odrodou neurobite chybu. Je to nenarocna odroda a podla mna aj spolahliva.Odkedy ju mam este ani raz nevynechala, len ked bol pred par rokmi ten velky mraz na jar. Ale vtedy vlastne zamrzli vsetky, okrem hrusky Konferencie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika