Angold



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.214 (?)
11.11.2017 22:48
Daniel B.: Súhlasím, Angold síce nepatrí medzi "vychytené" odrody, ale je to kvalitná sorta jablone. Zdravotne aj chuťovo - nie je zbytočne presladený a dužina je príjemne osviežujúca a šťavnatá. Za isté mínus považujem padanie plodov v čase zrelosti, ale možno ich len nechávam príliš dlho na strome. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 27.9.2016 11:15

Letošní vybarvení Angoldu na podnoži M9 je obzvlášť vydařené. Na A2 se mi Angold vybarvuje jen do jakési smutně hnědočervené barvy. Snad se to s přibývajícími roky zlepší.

Angold na M9
Angold na M9
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.9.2016 13:45

Myslím, že rozdíl ve skladovatelnosti ten nedostatek barvy vyrovná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 221.2 (?), 11.11.2017 21:25

Dnes jsem ochutnal po roce odrůdu Angold a nepřestává mě udivovat. Hodně se tady píše o nedoceněných odrůdách, ale pro mě je tato odrůda asi nejvíce nedoceněná. 

Chuť oproti Goldenu méně sladčí, což je pro mě plus. Svěží chuť, krásně vybarvený plod a odolnost samotného stromu jsou skvělé argumenty.

Za mě velmi vydařená odrůda. V porovnání s RD, Idared, Gold Bohemia, Jonagold a podobně je pro mě tato odrůda jednička. Jsem zvědavý, co budu říkat s porovnání s Rubinulou, Siriusem, Admiralem, Melrose a Blaníkem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.214 (?), 11.11.2017 22:48
Daniel B.: Súhlasím, Angold síce nepatrí medzi "vychytené" odrody, ale je to kvalitná sorta jablone. Zdravotne aj chuťovo - nie je zbytočne presladený a dužina je príjemne osviežujúca a šťavnatá. Za isté mínus považujem padanie plodov v čase zrelosti, ale možno ich len nechávam príliš dlho na strome. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 11.11.2017 23:09

Angold bych si taky dal. Po letech. Připomenout si ho. V minulém roce byly hodně dobré kupované Opály a Luny. Sám tady občas kousnu do Resisty, která je mnohem méně náročná po všech stránkách než Golden. Ovšem Golden Delicious je chuťově nedostižitelný. Ten dobře vyzrálý, žlutý, ze správné polohy, to je něco. To se prostě nedá napodobit a ničím nahradit, i když se o to pokouší v různých státech už po mnoho let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.142 (?), 12.11.2017 8:09

"V minulém roce byly hodně dobré kupované Opály a Luny."

Petře, jestli máte chuť na Opál, koukněte v Pardubicích do G... u. Tady je mají za "krásnou" cenu 49,90 Kč/kg - no nekupte to.

Jinak Angold je dříč a plnič; chutí určitě neurazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 12.11.2017 16:58

Byly hodně dobré, Vojto. Pár bych jich na zkoušku koupil a kdyby byl Opál stejně úrodný a nenáročný jako Resista, tak bych se vůbec nezlobil. Koupené Opály byly chutnější než Luny v zimě a Luny překvapivě na jaře, kdy Opál už trochu "vyšeptal".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 221.2 (?), 12.11.2017 17:26

Goldeny mám dva stromky a již jsem někde zmiňoval, že se mi i bez postřiku daří udržet je bez většího napadení strupovitosti. Je to velmi chutné a skvělé jablko. Škoda, že málokdo pozná pravou chuť tohoto plodu, neboť tržní bývají většinou podrtžité a nedozrálé. V porovnání s Angoldem se mi nelíbí až někdy příliš sladká chuť, která někdy až trhá v ústech. To Angold je velmi vyvážený a pro mě i velmi voňavé jablko. Ale jinak si myslím, že GD nesmí na zahradě chybět už kvůli svému historckému vývoji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 12.11.2017 17:55

Jsem příznivcem ostřejších chutí (Topaz), který může být ve vyšších polohách až nejedle kyselý, což chápu. Nejsem ale moc velkým příznivcem Boskopa, ale spíš například Melodií, kde na druhou stranu mohou být plody s plnější chutí a koncovou kyselostí, ty jsou moc dobré, anebo jen prázdnější, kyselé. Pokud nemáte rád sladká jablka, tak například do Opálu, Luny atd. vůbec nechoďte. Já když uvidím pěkně žluté Goldeny, Luny nebo Opály, tak kupuju celou bednu. Sladká jablka se doma snědí hned. Ale ten Golden mně připadá takový silně harmonický, dobře skloubená typická příchuť a sladkost. Prostě jako tomu bývá u starých odrůd, kde do sebe všechno dobře zapadalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 221.2 (?), 12.11.2017 20:40

Sladká jablka mám rád, například Red Delicious. RD máme taky jeden strom a když se zadaří a jsou krásné plody, tak je to nádhera (chuťovka), nicméně přeslazenost a moučnatění to není příliš můj šálek kávy. Zmínil jste tady Melodii, tu máme taky, krásné plody, strom bohatě plodí, ale chuťově mi tyto plody vůbec nejedou. Když jsem se těšil na první úrodu těchto plodů, tak jsem byl velmi zklamán a strom už bych si nepořídil. Ale každý má jinou chuť a každé jablko má něco do sebe stejně jako hrušky a jiné ovoce.. 

Proto mám na zahradě různě chutnající odrůdy (sladkoust, kyselost...), protože člověk má různé chutě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika