Admirál, Sirius, Meteor



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?)
23.6.2016 13:10

Nazdar pokusníci.Říkáte náročná odrůda s vynikajicí chutí?To je přesně to, co mě láká.Cenný a nezávislý popis Meteoru z praxe.V mnohém se shoduje s popisem šlechtitele.Na jaře jsem ji narouboval na M9,což by mohlo uspíšit a zvýšit plodnost.Zatím roste na špičák.Ověřím si chuť sice ještě za nějaký ten rok ale jak se říká, trpělivost přináší růže.Pro mě jako sběratele chutí nerozhoduje kvantita ale kvalita..Ještě dotaz.Na jaké podnoži a tvaru jej pěstujete.Uvítal bych na podzim foto.Díky. - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 23.6.2016 13:10

Nazdar pokusníci.Říkáte náročná odrůda s vynikajicí chutí?To je přesně to, co mě láká.Cenný a nezávislý popis Meteoru z praxe.V mnohém se shoduje s popisem šlechtitele.Na jaře jsem ji narouboval na M9,což by mohlo uspíšit a zvýšit plodnost.Zatím roste na špičák.Ověřím si chuť sice ještě za nějaký ten rok ale jak se říká, trpělivost přináší růže.Pro mě jako sběratele chutí nerozhoduje kvantita ale kvalita..Ještě dotaz.Na jaké podnoži a tvaru jej pěstujete.Uvítal bych na podzim foto.Díky. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 3.7.2016 15:35

Také bych měl něco k té strupovitosti. Na snímcích vidíte Mc Intosh a Rozelu. Obé po čtyřech ošetřeních proti strupovitosti. (myší ouško, růžové poupě, po odkvětu a na začátku června)Vidíte nějaký rozdíl? Já také ne. Strupovitost žádná. Nedělám rozdíly v počtu ošetření vnímavých odrůd a odolnějších. Jednou jsem ošetřil Topaz pouze jednou spoléhaje na tzv. "rezistenci". Výsledek? Znehodnocené plody strupovitostí. Pokud se provede ošetření v termínech a důkladně ve spojení se vzdušnou korunou stromů je výsledek srovnatelný. Praxe mě naučila spoléhat na své zkušenosti a brát s rezervou snahy něco zveličovat nebo bagatelizovat. Ne vždy je radno všemu nekriticky věřit. Zlatí staří pomologové. To byla jistota, ještě před 15 lety. Valim za kamošama na pivo a potom týden volna na zahradě. Jabloně, ty neošidíte, buď jim dáte co potřebují nebo sklidíte sklamání. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.152 (?), 5.5.2017 15:37

Trpí Admiral ešte nejakou chorobou okrem horkej pehovitosti? A ešte ma zaujíma Sirius či trpí nejakými chorobami a či je chuťovo na podobnej úrovni ako Golden Delicius.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika