Admirál



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 241.241 (?) 
9.9.2016 8:36, zobrazeno: 54815x

Včera jsem ochutnala naše první jablko z jabloně Admirál, jedním slovem skvělé, nádherná temně červená až vínová barva slupky, voňavé a šťavnatá krémově bílá dužina, stromek je starý pouze 3 roky, nechala jsem jenom pár plodů, ale bohužel náš modrý krocánek Blue stačil vše sklidit, takže zbylo jedno jablíčko. Budeme se těšit na následující sezónu, jelikož jsem kompletně obnovovali celou zahradu, téměř vše co jsem letos sklidili, mimo 6 plodů z broskve Cathariny a pár třešní ze stromu Summit, snad zaplodí Merkur, červená Bohemia, Fuji, Beni Shogun, hrušeň Dicolor, nektarinka Star red gold(loni skvělé ovoce, letos vše zmrzlo), zelená renklóda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 236.130 (?), 9.9.2016 11:17

Dobrý den. U této odrůdy mi to připadá nějak moc brzo, když sklizňová zralost je až konec září, začátek října. V jaké bydlíte lokalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.44 (?), 9.9.2016 18:15
Tiež sa mi to zdá na Admiral skoro, ale možné to je. U mňa ešte zďaleka nie je zrelý na oberanie či jedenie. A to som vo veľmi teplej oblasti. Oberám ho začiatkom októbra, najlepšie chutí v januári, vydrží do júna. Mimoriadne vydarená odroda. IH
Admiral
Admiral
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 12.9.2016 11:42

Bydlíme v jižních čechách, zahrada mírný svah je po celý den na plném slunci, taky mě zarazilo, že šlo jablko velmi snadno utrhnout, možná tomu přidalo i velmi slunečné počasí a vysoké teploty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 1.11.2016 18:07

dnes jsem okusil odrůdu Admirál a byl jsem prijemne prekvapen, hned jsem koupil stromek (též Opál a Bayu M), osobně mě překvapuje, že odrůdy s bílou, zelenou či bílokrémovou dužninou mi vyhovují nejvíce, naopak Rubín či Rubinola mi tolik nejedou, i když je samozřejmě tako jím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.190 (?), 1.11.2016 19:45
Admiral je naozaj "extraliga", tak chuťovo, ako i výzorom, ale najmä skladovateľnosťou. Ale ten Rubín v ňom máte, jedným z rodičov je totiž Bohemia :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 1.11.2016 20:17

tak to obvykle bývá, někde se dobré vlastnosti dodat musí, naštěstí pro mě to chuť od Bohemky nebyla :D začínám mít problém s nutkáním mít genofond jabloní :D no ještě, že je konec sezóny a asi začne sněžit, ten Admirál: jak dlouho Vám vydrží uskladněný?-v info o odrůdě se píše květen, ale to je určitě termín pro profesionální skladování s řízenou atmosférou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 1.11.2016 23:12
"...se píše květen, ale to je určitě termín pro profesionální skladování...". Vôbec nie, ja mám úplne obyčajnú, skôr podpriemernú pivnicu a Admiral dňa 3.6.2016 (!) po 8-mesačnom skladovaní vyzeral takto neuveriteľne sviežo - viď foto. Tieto fotky som už prezentoval na inom vlákne, tí čo ich videli nech prepáčia. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 2.11.2016 6:11

v tom případě je to tedy paráda, že dokáže tak dlouho vydržet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 2.11.2016 8:38

Už jsem jak na trní.Ve školce kde nakupuju stále Admirál nemají.Mám ho zabukavanej a dle informace prodejce se tato odrůda oficiálně množí pouze ve Fytosu.A ta stále pro tohoto prodejce odkládá vyorávku.Aby vůbec pro velký zájem byl.Za týden údajně zamrzne, snad to stihnu.Plácek je nachystaný.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika