Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

No, to já nebílím jen kmen, ale bílým slabší vápennou jíchou i větvičky. Mám s tím úspěch - zmizel veškerý mech i se mi zdálo, že je stromek (broskvoň) zdravější - příznaky kadeřavosti byly slabší a loni tlak nebyl nijak velký. Což samozřejmě mohlo být díky průběhu počasí nikoliv díky vápnu. Ale celkově jsem měla dojem, že i naší opravdu staré jabloni to prospělo. Zejména tam, kde jsem musela oškrábat starou nemocnou kůru. Tam už zaceluje poničená místa. Já hodlám natírat vápnem celý stromek - né však každý rok, ale tak 1 x za dva až tři roky. Takže já nebílým kvůli praskání či ochraně proti slunci či mrazu, ale jednoznačně kvůli průkaznému dezinfekčnímu účinku. Je logické, že jej nemůžete pozorovat, když natřete jen kmen. Zdravím všechny ovážlivce a zvídavé zahrádkáře. Mě se rozhodně víc líbí bílý sromek se zeleným listím, než mechem porostlý s černou plísní prokukující zkrz popraskanou kůru.  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika