Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím,

chtěl bych vyzkoušet kopulací naroubovat podnože jabloní, které jsem si před 3mi lety nasadil z jadýrek (Jadernička moravská). A měl bych v zásadě dva dotazy.

1. Jelikož jsem si neodebral v zimě rouby, tak mi nezbývá než to udělat ze stromu na podnož. Kdy je nejvhodnější doba? Jak u podnože, tak i u roubů se už začínají nalívat pupeny. Tak mi případá, že by teď, až v týdnu odezní mrazy, mohl být ten správny čas.

2. Jak vysoko nad zemí se roubuje a musí se na podnoži nechat původní pupeny? Co jsem viděl na videu, tak lidé nechávali pod místem roubování ještě 1-2 pupeny. To by v mém případě znamenalo roubovat až ve výšce +- 50 cm. Bohužel je tu špatná půda, takže jsem podože musel nechat růst 3 místo 2 let, aby byla podnož tlustá alespoň jako roub.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika