Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dostal jste fundované rady od zkušených zahrádkářů. Myslím, že to však přece jenom chcete zkusit. Vykopat strom je možno vždycky. Osobně nemám takové zkušenosti na jabloni, ale pouze na jiných stromech. Možná, že to bude fungovat i na jabloních. Starou vysokou slivoň se špatnými plody jsem přerouboval tak, že jsem postupně odřezal všechny horní větve. Slivoň pak pustila několik vlků, které jsem narouboval meruňkovými a mandloňovými rouby. Řezy po původních větvích jsou dobře zavalené. Druhý strom s mimořádně brutálním řezem byla desetimetrová moruše. Uřízl jsem ji šikmým řezem v 1,7 m a ona vypustila více než 100 větví ze spících oček. Asi 10 jsem ponechal a nebudu je roubovat. Plody jsou dobré. Ve vašem případě bych postupoval stejně. Odřezat postupně horní větve a věřit, že strom vypustí vlky na vhodnějších místech. Vlky se pak přeroubují a kmen nad nimi se po nějaké době odřeže šikmým řezem. Měl by se zavalit.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika