Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Seriál "3 jablká denne" - dnes odrody Lucy, Jonagored a Red Cap (na foto zľava). Americký RED CAP je považovaný za jeden z najkvalitnejších klonov odrody Red Delicious. Jeho tmavobordová farba je impozantná. Konzistencia a šťavnatosť žltkastej dužiny sú priemerné. V chuti je mohutne prítomná typická aróma Red Del., špecifická pre všetky jeho klony. Pre mňa ale predsa len málo na to, aby som z kvality Red Capu upadal do extázy. Dnes tretie miesto. Český rezistent LUCY je krásne jablko, vizuálne v ničom nezaostáva za Jonagoredom, a to už je čo povedať (Jonagored je jedno z najkrajších jabĺk "bez rozdielu váh"). Konzistenciu aj šťavnatosť dužiny má Lucy bezchybné. V chuti cítiť sladko-aromatické Fuji aj kyselinkový Topaz, ale... Lucy som si veľmi obľúbil, ale... treba byť objektívny: k dokonalosti jej niečo chýba, špičkovú kvalitu rodičovských odrôd nedosahuje (aj keď jej k nej veľa nechýba). To belgickú mutáciu Jonagoldu nazvanú JONAGORED môžeme smelo považovať za sen každého jablkového "fajnšmekera". V tomto čase mu nemožno absolútne nič vytknúť z hľadiska konzistencie dužiny ani jej šťavnatosti, práve naopak. No a chuťovo je Jonagored extraklasa, patrí k tým odrodám, ktoré Vám chuťové poháriky naplnia až po okraj. To je tá ťažko slovami popísateľná "plnosť" chuti, to nestačí čítať - treba zažiť. Jonagored z tejto trojky víťazí. Treba však dodať, že víťazom je z aspektu konzumenta, ak by sme hodnotili uvedené odrody komplexne z pestovateľského hľadiska (teda aj zdravotný stav, rodivosť, tvarovateľnosť, skladovateľnosť atď., tak by som uprednostnil Lucy). IH (P.S.: posledná fotka je pripomenutím, že nielen jablkami je ovocinár živý - hurmikaki je príjemným spestrením jedálnička).
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika