Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Seriál "3 jablká denne" - dnes 'nerezistenty' - odrody Pinova, Bohemia a Jonathan (na foto zľava). Nemecká PINOVA chutí veľmi dobre, plusom je pomerne výrazná vôňa dužiny, mínusom jej trošku nižšia šťavnatosť. Pinova sa vyznačuje vysokou tuhosťou dužiny (na môj vkus až prílišnou), ktorú si zachováva do neskorej jari. Škoda, že ruka v ruke s ňou nejde aj svieži výzor šupky - tá začína príliš skoro 'vráskavieť', čo sa bohužiaľ objavuje na niektorých plodoch už teraz. Tento fakt považujem za naj- nedostatok Pinovy. Dnes 3.miesto. BOHEMIA - česká odroda, farebná mutácia Rubínu. Klenot českého šľachtiteľstva, čo plne potvrdzuje aj teraz. Harmonická výborná chuť s prevahou cukrov a príjemnou arómou je ešte znásobená stále kvalitnou konzistenciou dužiny a šťavnatosťou, a to napriek tomu, že Bohemia je u mňa jesenné jablko. Bohemia je konzumne špičková odroda, to že dnes to stačilo len na druhé miesto je dané nie jej nedostatkami, ale faktom, že narazila na legendu. Americký JONATHAN je totiž jablkovou legendou v tom najlepšom zmysle slova. Odroda s viacerými pestovateľskými nášľapnými mínami, ale chuťovo stále (takmer) nedostižná. Na tomto jablku som vyrástol, sprevádza ma od detstva už desiatky rokov a pre mňa je (a zostane) tým pravým etalónom správnej jablkovej chuti. Namiesto zbytočných slov iba toľko: takto má chutiť špičková odroda. Nič nechýba, nič nie je navyše. Dokonalosť v jej najčírejšej podobe. Jonathan je proste Jonathan... IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika