Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Súhlasím s príspevkom p. Hlavatého. Ja ako začínajúci záhradkár/ovocinár som bol presne v tej situácii, ktorú popisuje - nevedel som kde vlastne začať. Čo vlastne študovať ako prvé, čím pokračovať. Rozhodol som sa, že si najprv prečítam niečo o vlastnostiach pôdy, potom som si vravel, že si naštudujem niečo o zložení substátov, pre konkrétne rastliny.. začal som tak nejak z jedného konca, veľmi úzky záber... a záhrada stojí, nič nesadím, lebo nič neviem. Našťastie mám v rodine človeka, ktorý má správne nasmeroval. Dostal som "zrazu" darček - knihu, Š. Dekánek, Š. Chlebík - Ovocinárstvo, 1969 (Učebný text pre poľnohospodárske odborné učilištia učebný odbor včelár-ovocinár). "Touto knihou začni, prelistoval som to len tak zbežne, ale je tam asi všetko čo by si mal na začiatok vedieť, kúpil som ju v antiku". Tak som odložil úzko špecializované knihy a prečítal najprv túto všeobecnú knihu. A to bol správny krok - len po prečítaní takejto všeobecnej knihy som získal všeobecný prehľad, človek si uvedomí súvislosti, ako všetko so všetkým súvisí... Takže na základe vlastnej skúsenosti len potvrdzujem názor p. Hlavatého, že je lepšie začínať všeobecnou literatúrou a až potom dolaďovať detaily úzko špecializovanou. Ďalšej špecializovanej literatúry som po prečítaní všeobecného Ovocinárstva prečítal už asi aj dosť, napr. ďalšie 3 knihy iba so zameraním na rez... a našťastie ma to nijak nezväzuje pri aktivite v záhrade..Znalostný galimatiáš nevzniká, lebo aj keď každá kniha o reze bola trochu iná, veľakrát sa opakuje to isté, len možno povedané trochu inými slovami, dá sa nájsť spoločné vodítko, nejaká filozofia rezu... a tie detaily, ktoré jeden autor uvádza, a ďalší povedzme nie, ale uvádza zase niečo iné - pekne sa to dopĺňa. Prirovnanie k autoškole - svätá pravda. Teóriu treba pretaviť do praxe a nebáť sa. V podstate super príspevok p. Hlavatého, taký je správny postup, aj z môjho pohľadu. Igor
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika