Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den přátelé,
mám takový záměr - vypěstovat jablko - strom ze semene. Čistě pro zábavu. Kdyby se mi podařilo vypěstovat jeden strom a ten pak vysadit do volné přírody a hlavně on se tam uchytil, budu spokojený. V minulosti jsem se o to už partkrát pokusil, ale výsledky byly špatné.

Největší problém je vždy úplně v začátku - klíčení semen - dostat to ze země.
Aktuálné už mám dostatek semen, běžně dostupný substrát a malé květináčky.
Je vhodné nechávat semena nějak naklíčit? Pokud ano, jak?
V minulém roce jsem prostě zasel semena do hlíny a na takových cca 50 kusů semen jich vzešlo rovných 5. Jak často a jak moc zalévat? Půda spíše sušší nebo nonstop pod vodou?
Jak hluboko je zasévat?

Někde jsem četl, že je vhodné dát semena na nějakou dobu do lednice, pro simulaci zimního období, že po vyjmutí pak rychleji naklíčí. Je to pravda? Platí to i pro jabka? Případně na jakou dobu je vhodné semena do lednice dát?

Květináče takový standard cca 10cm - doposud jsem dával cca 5-6 semen každý.

Předem Vám děkuji za tipy jak na ty jabka jít, aby z toho ve finále něco rostlo! ;)
Přeju fajn večer. Filip

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika