Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mičurin II hospodaří přece jen asi v horší poloze. Já jsem o 150 metrů níže. Špičák v pohodě doroste za sezónu i do 150 cm výšky. Ale ovocná školka je intenzivní kultůra.  Vysazuji na pozemek rok předem vyhnojený chlévským hnojem / k bramborám /. Na podzim před výsadbou poorám. Na jaře rozhodím Yara Milla Complex plus ledek vápenatý. Přidám PRP sol. Vše důkladně zapravím rotavátorem. Do takto připravené půdy vyorám brázdu jako na brambory. Do ní roubovance vysazuji. Vysazuji co nejdříve na jaře, hned. jak se dá půda obdělávat a nelepí se. Důležité je pravidelně kultivovat a provzdušňovat půdu. Aby dobře rostly kořeny, je nutný vzduch v půdě.  Podruhé přiledkuji v červnu. Pokud musím provést nějaký postřik / většinou proti mšicím/, přidám listové hnojivo / Krystalon start/. To dělá divy. Od poloviny července nepoužívám dusík, aby dřevo dobře vyzrálo.  Takže počátkem listopadu mám krásné špičáky. Kdybych v červenci nebo srpnu očkoval, očko vyraší až na jaře a ztratím rok. To dělám u broskvoní.  U té se dá udělat rozvětvený stromek za rok po naočkování. Mirek Přasličák

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika