Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Děkuji za informaci.Už mně upozornil Miloš Vysloužil.Hned se podívám na to vlákno.  Ale komentovat to moc na veřejnosti nechci.  To je pro odborníky. Já jsem pouhý uživatel odrůd a vybírám si takovou, která mi vyhovuje nejen vzhledem a chutí, ale i vhodnosti pro mou polohu. Objektivní hodnocení rozhodně probíhá v Lysicích. V Českém zahrádkářském svazu rovněž probíhá řada degustací jablek. Je zajímavé sledovat výsledky z různých poloh a v různých termínech. Samozřejmně ne všechny mají potřebné parametry. Ale je fakt, že Admirál většinou atakuje přední příčky./ Jak na podzim, tak v zimě i na jaře/.  Já sám nejsem zastánce anonymní degustace v pro zahrádkáře. Spíše to beru jako zdroj poučení. Jablko ukáži, pokud vím, řeknu něco k dané odrůdě, vedle pozitiv i případné problémy, a pak se odrůda degustuje a každý účastník si ji vyhodnotí v tabulve. Většina přítomných zahradkářů nejsou odborníci. Potřebují si udělat pouze základní přehled a pak se rozhodnou, jestli si odrůdu chtějí pořídit. Proto i případná vysledková listina není směrodatná. A je dobré se vyvarovat nových, neregistrovaných hybridů. které zahradkáři stejně většinou neseženou. Jiné to je na oficionálních degustacích. A návrh pána Ivana k soutěžní degustaci mezi holovouskými a střížovickými odrůdami je sice zajímavý, ale nevěřím, že by to někdo zorganizoval. Jestli Český zahrádkářský svaz, to je třeba se septat Ivana z okénka.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika