Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím po krátké odmlce. Moc krásné fotky pane Ivane. Rubinolu máte nádherně vybarvenou. To já ji tak krásně červenou nedokáži udělat. Samozřejmně Rubinolu také pěstuji. Dlouhá léta jsem ji považoval za nejlepší střížovický resistent. Krásné plody, výborná chuť, dlouhá stopka, takže nepropadává. Plodnost tak akorát, není potřeba dělat probírku, ve sklepě vydrží o měsíc déle než Rubín. Je potřeba respektovat její plodnost na dlouhém dřevě.  Ale jako každá odrůda má i některá negativa. Tipická rzivost ve stopečné jamce, v některých ročnících mikropraskliny ve stopečné jamce a překonaná rezistence ke strupovitosti některými agresivními rasami tohoto patogena. / U mne jsem ji však strupatou ještě neměl /. Pořád má u mne na zahradě svoje místo. Potěšující je, že netrpí fyziologickou skvrnitosti a její pěstování je bezproblémové i pro ne zrovna zběhlé pěstitele. Hodně vysoko hodnotím rovněž odrůdu Orion, i když jsem zde zaznamenal několik negativních příspěvků ke žlutoplodým odrůdám. Přemýšlím, jestli jej vůbec pisatel ochutnal. Na fotkách v pozadí jsem si všiml, že máte na zahradě vysazeny i čarověníky jehličnanů. To je vedle ovocnářství také moje velká láska a 10 let se tomu věnuji. Ale to así není předmětem diskuse v tomto bloku.

Mirek Přasličák

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika