Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moc pěkné fotky Admirála pane Ivane. Je vidět, že se vyznáte. A jste li s Milošem agenty ze Střížovic, tak bych se za to nestyděl. Ovocnařím ve středních polohách na severu Moravy. I u mne většinou vycházejí nejlépe střížovické odrůdy. Pravděpodobně je tam podobná střední poloha jako u mne a vybírají takové hybridy, kterým se tam daří. Přikládám to také jednak tomu, že ÚEB mohl navázat na výsledky pana Loudy staršího, který musel mít talent od boha. Jednak začal křížit na rezistenci, jednak hodně používal při křížení Rubína. To považuji za základ výborné chuti střížovických odrůd. Jeho pokračovatelé úspěšně chuť ještě vylepšili. Po překonání rezistence se nevzdali a přišli s několika hybridy, jejihž odolnost ke strupovitosti je na polygenním základě. / Admirál, Alegro, Minerva /. To je přesně to, co běžný zahrádkář ve středních polohách potřebuje. Strupovitost / mimo ročník 2018 / je u mne nejzávažnější choroba. Takže při omezené potřebě chemické ochrany můžeme sklízet pěkná, velice chutná jablka. Prozkoušel jsem hodně odrůd i z Holovou. Pravděpodobně tam mají tepleji, než u mne. Z velkého množství jejich odrůd mi zůstaly jen některé. Semtima je podzimní chuťovka, Angold v teplém roce je výborný, ale nikdy u mne nedosahuje takové chuti, jako ovoce z Holovous, rovněž Lady Sylvia se mi líbí. Některé jejich odrůdy jsou u mně málo plodné, Meteor potřebuje vyloženě teplo, moc u mne neplodí. Na degustacích jsem ochutnal některé jejich nové hybridy a velice mi chutnaly. Akorát abych se ještě dožil toho, až je pustí ven. Pryč je ta doba, kdy bylo možno získat nějaké novinky kvyzkoušení.  V poslední době je snadnější sehnat novinky ze zahraničí, a to všetně klubových odrůd. Jak se otepluje, tak se dají u mně pěstovat i náročnější věci. Chuťově mně zaujaly Zari, Sweet Tango, Jazz, Kanzi, Honey Crisp, Evelina, Natyra, Dalinco a další. Avšak potřebují chemickou ochranu mimo Natyry a uvidíme, jestli to oteplování není jen nějaký krátkodobý výkyv. Vždyť ještě před pěti léty jsem u sebe nebyl schopen vypěstovat kvalitní Golden Delicius. A vloni jsem jej musel včas sklidit, aby nepřezrál.

Miroslav Přasličák           

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika