Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Při zapravování hnoje a hnojiva kolem stromků (2.rok po výsadbě) jsem u mnohých zaznamenal, že se jim vytvořily kořínky mělce pod povrchem. Pravděpodobně to bude díky loňskému mělkému zapravení hnoje a díky mulči, který déle udržel vlhkost. Snažil jsem se je moc nenarušovat, ale samozřejmě jsem sem tam nějaký utrhnul.

Sad je na velmi suché prospustné půdě.

Můj dotaz : je vhodné tyto mělké kořínky narušovat či dokonce odstraňovat, třeba proto, aby strom nespolíhal, že bude mít vláhu a živiny pravidelně u povrchu (časem, až poporostou, svoji péči omezím a zálivku zruším), a snažil se kořenit více v hloubce? Nebo mám tyto kořínky naopak maximálně chránit a nechat rozrůstat, a hnůj nechat ležet jen na povrchu?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika