Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vegetácia vplyvom počasia "predbieha" bežné roky o cca 2-3 týždne. Ale netýka sa to plošne všetkých ovocnín, resp. ich odrôd. V predstihu boli letné jablká aj slivky, z jesenných (teraz skôr neskoro letných) napr.Desert a Gold Bohemia. Ale trebárs červenú Bohemiu mám ešte na strome, tiež Merkur "predbieha" len málo, podobne aj Boscova. Tú budem oberať asi o 10-14dní. Čo sa týka Gold Bohemie, tú som obral pred cca 2 týždňami. Pri nej mám skúsenosť, že plody nie je dobré nechať úplne zožltnúť na strome, nepriaznivo to ovplyvní skladovateľnosť a tiež konzistenciu dužiny, najmä pri veľkých plodoch. Tiež si myslím, že takýto extrémne teplý rok nie je až taká výhra (ak tak pre záhradkárov vo vyšších polohách, ktorí sa po rokoch mohli tešiť najmä z úrody broskýň a marhúľ). Napríklad kvalita sliviek poväčšine zaostáva za bežnými rokmi. Samozrejme, absencia neskorých jarných mrazov bola veľkým bonusom. Zimné odrody jadrovín ale nepotrebujú žiadne horúčavy, skôr len slnko a na jeseň striedanie teplejších dní a chladných nocí. To prospieva vyfarbeniu aj nabratiu cukrov, kyselín a aromatických látok. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika