Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na stránkách VŠÚO je spousta odrůd v nabídce letních oček, známý, školkař v zimě nakupoval i rouby. Je možné, že část odrůd odchází do světa - v degustaci je ceněna pevná silná slupka (menší otlaky, snadnější manipulace s jablky, předpoklad menší citlivosti na ní). Střížovice produkují odrůdy pro zahrádkáře, křehká jablka s tenkou slupkou. K odrůdě nedodávají nic z technologií pěstování, skladování krom obecných údajů. Holovousy u těch perspektivních dlají pokusy i se skladováním, pokud se zadaří, produkují odrůdu s technologií pěstování, následné péče, uskladnění, Protože si nevěřím, že budu důsledně ošetřovat proti hořké pihovitosti, sáhl jsem po odrůdách z Holovous. Osobně mi chutná Selena, Resista, Pidi, dost mě mrzí, že jsem neuchoval Produktu. I když nepatřila k těm lahůdkově aromatickým, závin z ní byl velmi dobrý.  Holovousy mají svou školku, možná to pro hodnocení chodu ústavu a jeho vstřícnosti ku veřejnosti stačí. Ochota k šíření oček odrůd z genofondu se ztratila už mnohem dříve. I nabídka ovoce na výstavy. Možnosti získat třešňové podnože,... Sliby potvrzené rukou dáním se rozplynuly,... řekl bych, že šéf oddělení genofondů je něco jako žába na prameni. A když ho chcete obejít, hrozí ochotným za spolupráci s veřejností postih...   "Za Blažka" a kolegů jeho ročníku (+- 10 let) bylo vše snazší. Vzorky ovoce zdarma, s radostí předávané. I do genofondu se dalo vcelku v pohodě. Kolik z nás má doma v zahradě čísla z Holovous a snaží se zjistit, jestli z nich nemá něco jméno, nebo kde vlastně ta čísla skončila. Dnes je vše na žádost, vzorky se platí, mnohé je blokováno z důvodů výzkumu - odrůdy s nimiž někdo pracuje nelze bez povolení daného výzkumníka pustit do oběhu. Už za Blažka se postupně ztratila ochota brát do genofondu odrůdy světového sortimentu (info od Jabůrka). Nejsem si jistý, ale mám pocit, že i Kumšta měl problémy, aby dostal na výstavu ovoce od Holovous zdarma. S čím jsem spokojený je spolupráce s fyťáckou laboratoří a lidmi okolo ní. Monitoring zimních škůdců, testy na šarku, fytoplazmy,... to vše běží bez větších potíží. Ivan z okenka 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika