Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
obo: Najprv poznámka k chrastavitosti (strupovitosti) - tzv. rezistencia Rubinoly voči nej je už dávno prelomená a môže ňou byť postihnutá, toto ale nie je Váš prípad. A nie je to ani fyziologická pehovitosť. Ak by som videl iba tú prvú fotku, povedal by som že je to práca nosánika (zobonosky). Ale tá druhá fotka mení situáciu a podľa mňa ide o hubové ochorenie spôsobené patogénom BLUMERIELLA JAAPI. Tie prejavy na listoch, ale aj plodoch sú pre túto chorobu typické a patognomické - tmavohnedé škvrny niekedy až do fialova majú bledší stred (viď aj moje fotky). Blumeriella spôsobuje tzv. škvrnitosť listov najmä kôstkovín (predovšetkým čerešní a višní), ale môže sa objaviť aj na jadrovinách, aj keď zriedkavejšie. Nemáte v blízkosti kôstkoviny s takýmito prejavmi? Predpokladám že tam musí byť vysoký tlak infekcie, keď sa to takto prejavilo aj na Rubinole. Potrebné sú ošetrenia fungicídmi, ale už od jari a zrejme opakovane v intervaloch 2-3 týždne. Vhodné by bolo na jeseň aj zhrabať a vyviezť mimo záhrady postihnuté lístie (aj z tých kôstkovín ak ich tam máte). Veľmi zaujímavý prípad, na jabloni som škvrnitosť spôsobenú Blumeriellou ešte nevidel. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika