Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
97.18: "...Rubinola plodí na dlhom a stredne dlhom dreve...". Toľko citát z pomológie. Dovolím si s ním trochu zapolemizovať a prezentovať svoj postup pri pestovaní tejto odrody (ktorá je mojou srdcovkou), ako i môj spôsob rezu Rubinoly. Bez toho aby som ho niekomu vnucoval alebo ho prehlasoval za najlepší možný. Takže: pri Rubinole sa snažím vyhnúť tomu, aby došlo k nasadzovaniu plodov výlučne na koncoch dlhých výhonkov a k vyhoľovaniu konárov. Správnym rezom sa dá dosiahnuť, aby Rubinola plodila aj na krátkom (a popri tom aj stredne dlhom) dreve. Na foto 1 je 3-ročný zákrpok Rubinoly na M9. Na foto 2 je štvrťkmeň Rubinoly na MM106, zasadený v okt.2008 - vtedy 5-ročný. Na foto 3 je ten istý strom v r.2016. Na fotkách vidno, že plody sú rozmiestnené v korune rovnomerne, aj na krátkom dreve, a nedochádza k presunu rodivosti na perifériu koruny a k vyhoľovaniu konárov. Na foto 4 je tento strom teraz - po jarnom reze. Kritériom úspešnosti pestovania by mala byť úroda - teda to čo na jeseň zanesieme do pivnice. Ďalšie fotky sú dokladom toho, že týmto spôsobom pestovania a rezu sa dá dopracovať k akostne prvotriednym jablkám. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika