Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň,

chcel by som vás poprosiť o radu. Túto jeseň mám v pláne vysadiť zhruba 20 ks jabloní. Oblasť trnavsko, prevažne hlinitá černozem, nadm. výška cca 150 m, ročný úhrn zrážok 500-600 mm. Doteraz som mal vysadené odrody Jonagored, Angold a Braeburn (vek 4-5 rokov) prevažne na podpníku MM106, no rast a vitalita stromov bola v posledných 2 rokoch neuspokojivá. Stromy boli v zatrávnenom sade pod kvapkovou závlahou s možnosťou prihnojovania. Rozhodol som sa nahradt ich inými odrodami, ideálne odolnými voči chorobám. Mám 2 otázky:

1. Čo by ste mi odporučili (odroda+podpník)? Vzrast stromov skôr nižší, okolo 3 metrov. Časť jabĺk by bola určená na jedenie a časť na muštovanie.

2. Časť stromov by som chcel posadiť aj v blízkosti potoka (zhruba 10 m od koryta). Tu by som ocenil hlavne nízke nároky na celkovú starostlivosť, stromy by boli pestované skôr extenzívnym spôsobom. Bola by to v podstate taká malá divoká alej a plody by boli primárne určené na muštovanie. Opäť tá istá otázka, aké odrody a podpník by ste odporučili?

Za odpovede vopred ďakujem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika