Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To jste napsal přesně pane Hlavatý. Také jsem si tím prošel. U slivoně Stanley jsem probírku dělat nemusel, protože to za mě zařídila pilatka (stromek byl nestříkaný). Jeden rok jsem ho spíš ze zvědavosti proti pilatce postříkal. Shodou okolností to byl abnormálně teplý rok 2014 a násada plodů byla vyjímečná. I když jsem věděl, že probírka je potřebná, měl jsem velkou radost z úrody a probral jsem jen pár plodů.
Ještě v půlce srpna vypadaly plody na větvích působivě. (Viz foto) Pak přišly dva deštivé dny a skrz zahuštěné shluky švestek se žačala šířit moniliová hniloba rychlostí blesku. Nakonec jsem i s pomocí monilie :) probírku udělal, šíření hniloby se dostalo pod kontrolu a ze švestek Stanley byly toho roku vynikající povidla.
Nicméně byla to zkušenost a od té ctím pravidlo, že méně je někdy více.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika