Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mateou: Nie je to až také zlé, ale stromček by som trochu upravil (netvrdím pritom že môj návrh bude najlepší, resp. že sa nedá postupovať aj inak). Najprv sa pokúsim vysvetliť čo nepovažujem na stromčeku za ideálne a prečo by som to zmenil. Takže: podľa mňa bol zbytočne odstránený pri predchádzajúcom reze terminál a z tohto miesta následne vyrástli prakticky z jedného miesta -tzv.praslen- asi 4 (na fotke je to čiastočne prekryté) silné konáriky, ktoré vytvorili hrúbkou a dĺžkou dominujúce najvyššie poschodie (foto 1). Najnižšie 3 "miniposchodia" tým pádom rastú slabšie, zaostávajú, atrofujú. Stromček je tým nežiadúco "prestavaný", malo by to byť naopak, teda spodné poschodia by mali hrúbkou a dĺžkou dominovať nad tými vyššími. Môj návrh je na foto 2: zrušiť dominanciu horného poschodia - tým že sa odstránia 2 najsilnejšie konáre z praslenu (sú kontúrované červenou) a zároveň sa jeden z nich vyrovná tak aby smeroval kolmo nahor (žltá horná šípka) - ten preberie funkciu terminálu. Dolné 3 miniposchodia by som celkom odstránil (označené zelenou) - sú slabé, nie je predpoklad že by poskytovali kvalitné plody, tie by sa v tieni vyšších partií stromu ani dobre nevyfarbovali. Tým sa kmeň o niečo predĺži. Ponechané kostrové konáre by bolo vhodné odkloniť viac k horizontále (žlté šípky), a to tak že tie ktoré sú vyššie odkloniť viac, tie čo sú nižšie odkloniť menej (ak budú spodné v o niečo ostrejšom uhle ku stredníku tak by mali rastovo viac zmohutnieť než tie nad nimi, odklonené v tupšom uhle). Primerane ich skrátiť ako je naznačené modrou. Stromček by tak mal postupne nadobudnúť tvar pyramídy so stredníkom, neskôr je možné vytvoriť ešte ďalšie poschodie, Rubinola na MM106 to určite utiahne. Obrast na ponechaných kostrových konároch treba následne primerane skracovať ak by bol príliš dlhý - vytvoriť potom tzv. rodivé konáre 2., 3.rádu. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika