Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Roman64: Isteže, možností je vždy viacero. Súhlasím, že pri Vašom postupe by bolo rozloženie budúcich kostrových konárov najoptimálnejšie. To čo ma od tejto varianty odrádza, je hrúbka toho silného konkurenta. On už bol raz skrátený - pri povýsadbovom reze (viď miesto v modrom kruhu) a vidíte aký silný a dlhý výhonok z neho vyrašil. Mám skúsenosť s tým, že ak jeden z konárikov takto výrazne hrúbkou prevyšuje ostatné a rovná sa vlastne hrúbke stredníka, tak to prakticky vždy speje k tzv. prestavbe koruny. Teda že tento konár bude neúmerne rastovo dominovať na úkor ostatných. Tie vodivé dráhy v pletive tam už proste sú vytvorené. Ak ho takto skrátite ako navrhujete, znovu vyraší silné výhonky (čím viac sa skráti, tým silnejšie). Ja by som ho bol odstránil hneď pri povýsadbovom reze. Iste, dalo by sa s tým pohrať (rez na prevod, DSR, zaštipovanie, odklonenie k horizontále, krúžkovanie etc.), ale problém s asymetrickou výstavbou koruny by asi pretrvával. Ja by som ho teraz radšej dal preč, napokon chýbajúci kostrový konár na želanom mieste sa dá zapestovať aj dodatočne, nemusia byť nevyhnutne z jedného roku. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika