Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja mam odskusane obalenie celych debniciek papierom - vnutri sa udrzi primerana vlhkost. Mal som doma tie velke dvojvrstve papierove vrecia, cena si 80 centov/kus. Ked ich rozdelite tam, kde su pozdlzne zlepene, dostanete nieco vyse metra siroky kus papiera, dlzka je dana dlzkou vreca. Zlepenim dvoch takto pripravenych vriec po dlhsej strane (t.j. zlepite ich tam, kde boli zlepene povodne, no nie same so sbeou ale s tym druhym vrecom) dostaneme tubus s obvodom nieco viac ako 2m, co presne sedi na obvod klasickej 40x60 debnicky. 3 alebo 4 debnicky sa nastosuju na seba a ten tubus sa na ne zvrchu navlecie. (navrchu treba prilepit este 40x60 kus kartonu, aby sme dostali vlastne plast kvadra 40x60xdlzka vreca bez spodnej podstavy). Tento plast sa vzdy lahko da dat dole, lebo je tam vola tak akurat. Skladujem tak aj mrkvu, ktora by inak zoschla. Takto vydrzi krasne svieza az do jari. Oproti uskladneniu vo vreci to ma tu vyhodu, ze sa mrkva lahko kontroluje a ku kazdej vrstve je jednoduchy pristup, kym vo vreci sa na spodok dostanete az ked vybeiete vrch. Ak mate v sklade chladno, je mozne pod tie 3 debnicky s jablkami podstavit aj plnu (t.j. nerebrovanu) debnicku, v ktorej je naliata voda. Mate to potom ako ked sa kedysi skladovalo ovocie v studni nad vodnou hladinou - vyparom vody sa jednak zvlhcuje a jednak ochladzuje. V tomto pripade ale nechavam aj slabe vetranie. Skladujem tak aj vruble. V teplej pivnici by som ale tu vodu navyse nedaval, zacalo by to pravdepodobne plesniet/hnit.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika