Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nad odoslaním tohto príspevku som veľmi váhal, ale napokon v rámci môjho práva na odpoveď som sa rozhodol pre.        Pán Mičurin II ma vo svojom už vymazanom príspevku označil za "40-dňového učňa ktorý vyniká vo všeličom, ale v záhradkárčení to asi nebude". (Pre objektivitu dodávam, že vymazaný bol aj môj príspevok - a oprávnene). Predpokladám, že sa pri tomto hodnotení opieral o fakty a poznanie mojej práce, veď inak sa úroveň pestovateľa asi posúdiť nedá. Pre prípad, že by ešte chcel domodelovať môj profil záhradkára, dovoľujem si mu poskytnúť zopár údajov. Na fotkách vidno ako ma hodnotili tí, ktorí výsledky mojej práce (konkrétne jablká či hrušky) videli a držali v rukách. Členovia jednej z komisií sú uvedení na jednej z fotiek, o ich kredibilite asi pochybovať nemusíme. Inak súťaž je anonymná, jablká majú len číselné kódy a odtajnia sa až po určení poradia. Chcem zdôrazniť, že to čo je na tých fotkách v žiadnom prípade nepovažujem za cieľ či vrchol svojho záhradkárskeho snaženia. Tým vrcholom je pre mňa pohľad na pekné stromy a ich ovocie a predovšetkým radosť v očiach mojich príbuzných a priateľov, ak ich môžem nimi obdarovať. Necítim sa dobre na pódiu kde mi minister odovzdáva diplomy, ale milujem ten pocit keď máte ruky zababrané hlinou či voskom, alebo držíte nožnice v rukách.  Ešte k tomuto fóru. Keď som doň vstúpil, vedel som že sa nevyhnem ani konfliktom. Sme rôzni, každý po svojom reagujeme na pocit krivdy, nesieme so sebou svoje traumy z minulosti. Ostrá a šťavnatá diskusia mi neprekáža, práve naopak, v takej sa často zrodia dobré nápady. Pán Polehla opakovane použil výrazy "zdejší elita", "rovnocenní oponenti", "elita záhradkářú". Ja si ale nemyslím, že toto fórum je nejaké pieskovisko, kde sa malí chlapci pretekajú kto najďalej dopišá, ani súbojom o "vodcu svorky" či "internetového guru". Vážim si každého prispievateľa, aj začiatočník môže mať pozoruhodný nápad a ak je talentovaný, za pár rokov preskočí skostnatelého rutinéra. Je úplne úžasné, že záhradkár napr. z Košíc môže odfotiť svoj chorý stromček a niekto trebárs zo Západných Čiech mu poradí. O tomto mohli naši otcovia len snívať. Využívajme toto fórum na takéto veci, sporme sa, majme rôrne názory (veď keby sme všetci navzájom súhlasili, načo by také fórum bolo?). Ale skúsme sa držať v rámci slušnosti, a to platí aj pre mňa. Pán Polehla, teraz sa obrátim priamo na Vás: vážim si Vaše skúsenosti, z Vašich príspevkov je zrejmé, že (ako skonštatoval aj pán Vysloužil) svoju prácu ovládate skvele. Rešpektujem vaše ostrejšie reakcie, myslím si že Ste pre toto fórum veľkým prínosom (ako "enfant terrible" rozhodne nenudíte) a že prispievať neprestanete. Berte to ako podanie ruky, ktorú možno neprijmete, ale naozaj Vás prosím - akceptujte že Hlavatý, Vysloužil ani nikto iný nie sú Vaši nepriatelia. Teším sa na Vaše ďalšie príspevky.    IH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika