Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Miloš: Asi máš pravdu v tom, že každý môže v ovocinárčení vidieť a nájsť to svoje, pričom to "svoje" môže mať mnoho podôb. Vážim si ľudí, ktorí pestujú a stále udržiavajú staré a krajové odrody, ale rovnako aj tých, ktorí si bleskovo zoženú najnovšie 'novinky', len čo sa o nich niekde objaví zmienka. Ja sa snažím vo svojej záhrade o taký vyvážený mix - mám staré odrody, ktoré sú u mňa 'intouchables' (Jonathan, Coxova r., Golden Del., Boskoopské, Boscova, Wiliamsova, Lucasova,...), už etablované a overené 'mladšie klasiky' (Rubinola, Bohemia, Topaz, Fuji, Jonagored, Gala, Red Jonaprince, Braeburn, Florina, Melrose, Ligol, Desert, Gen.LeClerc...), ako aj mladšie odrody, ktoré zatiaľ až tak veľa záhradkárov nepestuje (Lucy, Telse, Red Cap, Merkur, Karneval, Admiral, Heliodor, Rajka, Bonita, Mramornaja, Harrow Delight, Erika, Nojabrskaja...). Túžba vyskúšať a objavovať ďalšie nové odrody tu samozrejme stále je, ale rokmi už nie je taká, aby mi to 'trhalo žily'. Tých, u ktorých je táto túžba stále silným impulzom skúšať stále nové a nové odrody treba rešpektovať. Príspevky s takýmito poznatkami si vždy rád prečítam. Ale rovnako rád, ba možno ešte radšej, si prečítam napríklad príspevky pána Hasmana o veľmi zaujímavých starších odrodách, ktoré tu pestuje asi len on. Silná inšpirácia sa dá nájsť aj pri pohľade do minulosti. Ono sa to napokon prelína, a to 'objavovanie nového' sa môže týkať aj vyslovene starých odrôd (v mojom prípade sú to staré, ale pre mňa úplne nové sorty, ako je Hardenpontova, Abate Fetel či Matkino). IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika