Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Možná to sem nepatří, ale zajímal by mě názor zkušenějších. Jsem začátečník v nemladém věku a zkouším už 6 let roubovat, a to hodně ze stromu na strom a zpravidla v době květu. Ujímavost nic moc z pohledu profesionála, ale pro moji spokojenost, když se mi podaří při větším počtu roubů aspoň něco, je to ažaž. Vloni jsem takto rouboval 2x třešeň na (snad) náhodné semenáče poblíž původních stromů a byl jsem těžce raněn pýchou, že se obě roubování povedla. "Komisionelně" jsme sledovali od vývoj, takže jsme si byli jisti, že výhon je z očka roubu. Letos jsem znejistěl, protože rouby byly ze staré třešně, která (pro získání roubu jsem musel včas seříznout pár větví a i tak byly nové výhony jen několik cm) se vyznačuje superkrátkými přírůstky, na konci vždy bohaté květy - nyní třeba neexistuje žádné prodloužení výhonů s listovými pupeny tak jak to vidím u jiných ještě starších třešní. Ale u výhonu z roubu jsou bujné přírůstky jako u ptáčnice, tedy dlouhé a vsadil bych se, že to není z roubu, ale z nějakého pupenu z podnože. Je možné, že by atypicky krátcepřirůstající třešeň v mládí rostla vyloženě tak bujně?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika