Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Možno len súhlasiť, Fuji (bez ohľadu na to aký klon) je vynikajúca odroda, etablovaná u veľkopestovateľov, ale vhodná aj do záhrad hobíkov. Ja mám klasické Fuji na MM106, vyšší tvar a tým pádom je aj úroda väčšia. Pri mohutnejších tvaroch je potrebné dbať na vzdušnosť koruny - plody z jej zatienených častí sa nedostatočne vyfarbia a sú menej kvalitné. Na fotkách (nie sú z jednej sezóny) vidno, že aj klasické Fuji sa dokáže celkom pekne vyfarbiť, ak majú plody potrebnú dávku slnka. Okrem vyvarovania sa príliš hustej koruny by som ešte upozornil na veľký význam prebierky (aj ako prevencie alternácie plodnosti) a nutnosť štandardnej fungicídnej ochrany. Z hľadiska chuti a dĺžky skladovania patrí Fuji bezpochyby k špičke medzi jabloňami. Navyše doma dopestované Fuji, ponechané potrebný čas na strome, väčšinou o triedu prekonáva jablká kupované v obchode. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika