Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

To nie je problém tejto jesene, ale dlhodobý problém. Ja som kúpil pozemok v roku 2003 a odvtedy som sa začal viac zaujímať o jednotlivé odrody a podpníky. Nechal som vytrhať prestarnutý sad na pozemku urobil malé terénne úpravy a pustil som sa do výsadby nového. Naštudoval som si nejakú literatúru, prečítal čo sa dalo na internete a vtom nastal problém - z cca 15 odrôd jabloní ktoré som chcel vysadiť na podpníkoch M7, MM106 alebo MM111 nebola ani jedna k zohnatiu s týmito podpníkmi. Nechcel som vysádzať odrody ktoré už máme doma a tak vysádzam sad postupne. Každú jeseň obieham predajcov a internetové portály a zháňam. Najprv som zohnal Spartan na MM106, potom sa mi podarilo uloviť Topaz a Jonagold Marnica, cca o 2-3 roky Goldstar a Pinovu - asi vo Veselom pri Piešťanoch,  zo zahradníctva Čaklov mi poštou poslali Kanzi na M7,  V Bratislave Rusovciach som zohnal Šampion na MM106, kde som zohnal Angold na MM106 si už ani napamätám, už celkom nedávno sa mi na mm106 ešte podarilo zohnať FUJI Beni Shogun, Rozelu, Karneval. Nedá sa povedať že tieto podpníky úplne chýbajú na trhu, ale len málokedy aj u najväčších predajcov nájdete tú istú odrodu na viacerých podpníkoch súčasne. Ako keby tie podpníky menili v produkcii postupne jeden rok tento, nasledujúci iný podpník...  Najväčší výber je vždy u klasík typu Gloster, Idared, Golden, Jonagold, Granny Smith a podobných - predpokladám že sa asi predávajú vo väčších množstvách, ale podľa mojich skúseností jednoznačne prevládajú M9 a M26, potom s odstupom MM106, A2 a MM111 skôr minimálne. Moje skúsenosti sa vzťahujú na západné slovensko neviem ako je to inde na Slovensku prípadne v Čechách alebo Morave.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika