Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pestujem klasickú Fuji niekoľko rokov (alebo snažím sa pestovať)  žiaľ tento rok nebol pre ňu dobrý, písal som tu o tom vo vlákne "Nahnutá Fuji".  Napriek krátkemu času som už stihol zistiť niektoré veci na ktoré je citlivá. V prvom rade je treba urobiť dôkladnú prebierku plodov, inak mi dorastú veľkostne podpriemerné alebo celkom veľkostne nevyrovnané jablká. Vzhľadom k veľkosti stromku ponechávam maximálne 3-5 jabĺk na jednom konári - podľa veľkosti konára. Zdá sa mi pomerne citlivá na chrastavitosť/strupovitost,   múčnatku/padlí som zaťiaľ nepozoroval. Mám ju zasadenú na chránenom stanovisku orientovanom juho západne. Chuťove boli jablká veľmi dobré, tohtoročnú úrodu som zaťiaľ neochutnal, konzumovali sme prednostne Spartan a Šampión teraz Golden a Idared. Zberám ju spolu s Granny Smith ako úplne poslednú odrodu tento rok bol pomerne teplý celý október tak som zberal približne 20 októbra. Dobre drží na strome neopadáva aj keď samozrejme pár jabĺk skončilo aj na zemi.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika