Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

"neznamená to ale samozrejme že tam musí byť trvale bahno" - ved preto som pisal, ze ma byt poda vlhka ale nie premokrena. Kvapkova zavlaha je pre mna jedina moznost z viacerych dovodov:

1.) Akonahle je spravne nainstalovana, staci len podla potreby otvarat ventil a zavlazuje sa. Pre mna je kazda minuta draha, ale aj ak si niekto az tak svoj cas neceni, kvalita zavlahy kvapkovym systemom je ovela vyssie nez pri akomkolvek inom sposobe (bod 2).

2.) Poda sa zavlazuje homogenne a do velkej hlbky, pricom sa nevytlaca podny vzduch a nevyplavuju sa ziviny. Tento efekt je u mna o to podstatnejsi, ze mam tazku ilovitejsiu podu, ktora ma sklon k utuzovaniu a nedostatku podneho vzduchu.

3.) Nedochadza k ovlhceniu listov, a iba minimalne riziko vzniku rannej rosy.

Ja mam skusenost s Braeburnami zlu, ale to najma kvoli tomu, ze nemam chut, no najma cas postrekovat vapnikom. Braeburn to potrebuje. Ak Ste mu ale vapnik dodali, a aj vdaka Vasej lepsej pode, predpokladam, ze problem nebudete mat. Navyse, je to dost slabo rastuca odroda (50% oproti Fuji, cca 70% oproti Goldenu), preto predpokladam, ze keby som namiesto M9 pouzil aspon MM106, bolo by to lepsie. Ale ani idealne plody mi nechutili, lebo mam rad sladsie jablka, takze uz Braeburn za inych podmienok skusat nebudem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika