Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moja skusenost je taka, ze (pri podpniku M9) zakladom je vyrovnany vodny rezim, poda nesmie preschnut ani pocas najvacsich horucav cez leto. Musi sa udrziavat vlhka, ale nie premokrena. Neda sa to riesit inak ako kvapkovou zavlahou. Ak je toto zabezpecene, pri odrodach nenachylnych na pehovitost nie su postreky vapnikom potrebne, ale pre nachylne odrody (napr. Braeburn) postrek je aj tak nevyhnutny. Ak nastal stres zo sucha, je problem sa pehovitosti zbavit aj s viacnasobnymi postrekmi.

Toto leto kvoli technickym problemom bol moj kvapkovaci system dlhodobejsie odstaveny, co som sa neskor snazil skokovo dohnat. To asi nebol tiez najlepsi napad. Suche a horuce leto ma za nasledok pehovitost na vacsine Golden Delicious (objavila sa az pri skladovani), a na prakticky vsetkych Sampionoch (silne poskodenie uz na stromoch). Fuji a Granny Smith zatial vyzeraju na strome OK, ale uvidim co prinesie skladovanie. Po minule roky som problemy maval len s Braeburnom, preto som ho zlikvidoval. Tento rok ani niekolko poslednych som nepouzil postrek vapnikom na list.

Je to dalsi dovod, preco nepouzivat slabe podpniky - silnejsia korenova sustava sa lepsie vyrovna so stresom zo sucha.

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika