Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
"...táto odroda by mohla v budúcnosti nahradiť Golden Delicious...". Toľko citát z pomológie o Heliodore. Dnes som vybral z pivnice jeden H. a jeden GD. Dovolím si podeliť sa s Vami o svoje pocity. Najprv porovnanie výzoru (na prvých 3 fotkách je H., na ďalších 3 fotkách je GD). Heliodor je o trochu väčší, viac "hranatejší" a tvarovo trochu asymetrický. Pri pohľade zhora nie je okrúhly, kališná jamka je o poznanie väčšia a hlbšia, výrazné sú "svalce" ktoré ju robia hrboľatou. Šupka H. je oveľa hrubšia a mastnejšia než u GD. Farbou je H. jasno žltý, GD o trochu tmavšie žltý a tento rok aj s oranžovým líčkom (a mnohé plody aj s chrastavitosťou). Jablká pestujeme najmä na jedenie, takže to najdôležitejšie: porovnanie chuti. H. je sladkokyslý, pomerne harmonický, ale málo výrazný, chýba mu "dlhý chvostík" ako hovoria vinári. GD je viac sladký, s nezameniteľnou a pre mňa neopakovateľnou arómou, chvostík chuti je dlhý ako anakonda. Šťavnatosť a konzistencia dužiny sú u oboch veľmi dobré, veď je len koniec novembra. Závery (moje a teda subjektívne): H. je krajší a určite aj neporovnateľne odolnejší voči chrastavitosti, ale chuťovo je GD minimálne o level vyššie. Pravdou je aj to, že GD začne v bežnej pivnici po Vianociach rýchlo strácať na kvalite, kým H. si svoj štandard udrží dlhšie. Mňa asi nemožno podozrievať zo zaujatosti voči H., ale ak mám úprimne odpovedať na prvú vetu tohto príspevku, tak musím povedať : Sory Heliodor, ale NIE. IH P.S.: Toto hodnotenie sa týka teplej nížinnej oblasti, pre vyššie polohy môžu výhody Heliodoru pretromfnúť GD s jeho nepopierateľnými slabinami.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika