Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ďakujem p.Milošovi za pedantné upozornenie na môj preklep. Aj keď verím, že p.Miroslav Přasličák by sa na mňa nehneval, nevidím žiadnu súvislosť medzi mojou "nedokonalosťou" a problematikou hranatosti plodov odrôd Sirius, Luna, Opál, Orion v chladnej a zatienenej záhrade p.Miloše. Že sú Starkingy, Starkrimsony a podobné krížence viac či menej rebernaté vo všetkých oblastiach pestovania a takýto tvar plodov je pre ne odrodovo typický, o tom nikto nepochybuje. Netreba preto dokladať žiadne snímky, stačí zaísť do supermarketu. Či stupeň rebernatosti plodov Starkrimsonu vyvoláva iba priemerná teplota vzduchu, alebo aj iné podmienky v mieste pestovania (podpník, výživa, zloženie pôdy...), to by mohlo byť vďačným námetom napr. diplómovej práce študentov. Mňa však zaujala zmienka p.Miloše o hranatosti odrôd "hvězdné skupiny", ktorých rodičia aj prarodičia (Golden Delicious, Topaz, Rubín, Vanda) nemajú žiadny náznak hranatosti či rebernatosti. Takýto úkaz v záhrade p.Miloša by podľa mňa stál za zverejnenie. Pokiaľ je na ňom aspoň kúsok pravdy...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika