Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pán Přasličák, k tomu Shalimaru a nárokom na teplo: záhradu mám na juhozápade Slovenska, asi 45km od hraníc s Maďarskom, absolútna rovina. Viac tepla už v SR byť nemôže. Figy oberám 3x ročne. Napriek tomu Shalimar chuťovo viac rokov po sebe slabý priemer-podpriemer. Skúsil som ho nechať na strome dlhšie, dokonca som pár plodov obral až s prvým snehom, chuťovo bez zlepšenia. Shalimar je takmer dokonalá odroda - výzorom, tuhosťou dužiny, odolnosťou na choroby, skladovateľnosťou, tvarovateľnosťou... Takmer. Jediný parameter je pod priemerom - chuť. Keďže jablká pestujeme najmä na jedenie, tak bohužiaľ. Tiež nezvyknem zhodnotiť odrodu definitívne po pár rokoch, ale čo sa týka Shalimaru, tak môj názor je, že jeho (pod)priemerné chuťové kvality má geneticky dané a nie je to spôsobené vonkajšími okolnosťami. Napokon, určite ho pestujú viacerí a môžu sa vyjadriť aké sú ich skúsenosti (aby to hodnotenie Sh. bolo zároveň objektívnejšie, z viacerých zdrojov. Nerád by som aby môj príspevok vyznel ako brojenie proti tejto odrode, mám veľký rešpekt pred prácou šľachtiteľov, ktorí každej odrode venujú roky svojho úsilia). IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika