Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Miloš Vysloužil se ptal na srovnání odrůd Shalimar, Meteor, Melrose.Všechny odrůdy potřebují dlouhou vegetaci, tudíš teplé podmínky.V 330 metrech na severu Moravy se mi jeví nejméně nářočné Melrose. Dozrává každoročně, chuť je velmi dobrá, skladovatelnost do konce dubna i déle. Strupovitosti u mne moc netrpí, ale dělám preventivní postřiky. Stále patří k mým základním zimním odrůdám. Negativem je pouze střední plodnost. Meteor má o něco větší nároky na teplo. Ale většinou u mne dozrává. Z těchto tří odrůd má bezesporu nejlepší chuť i délku skladování. Houbovými chorobami naopak trpí nejvíce z těchto odrůd. Největším nedostatkem se mi jeví jeho problematické pěstování a zejména nízká plodnost. Plodí na velmi tenkých proutcích. Ale je možné, že jej neumím pěstovat, a nebo v teplejších podmínkách se může chovat jinak. Shalimar se mi jeví jako nejnáročnější na teplo. Sklízím jej po 20 říjnu. Na nějaké hlubší závěry k této odrůdě ještě není u mne čas, plodí mi teprve 4 roky. Ale zatím mne ani jednou jeho chuť nepřesvědčila. A to byl rok 2015 superteplý a 2016 zase s velmi teplým zářím, takže si nedovedu představit u mne lepší roky. Asi potřebuje teplejší polohu. Jinak strupovitost jsem u něj ještě nezjistil. Skladovatelnost je určitě nejméně do dubna. Ale to se raději zakousnu do Admirála, pokud ještě nějaký ve sklepě zbyl. A ten navíc není náročný na teplo, jako jmenované odrůdy.

Miroslav Přasličák

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika