Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám túto odrodu cca 20 rokov na podpníku MM106 a je to veľmi problémová odroda. Strom rastie pomerne bujne prírastky každoročne 40-60cm. Plodnosť veľmi vysoká ale väčšina plodov opadne z rôznych dôvodov ešte pred zberom (jednoznačne najväčší opad zo všetkých jabloní čo pestujem). Samozrejme najkrajšie jablká opadnú ako prvé. Časť plodov má vždy pehovitosť, v niektorých rokoch ju vidno už na strome inokedy sa prejaví až pri skladovaní - postreky na list vápenatým hnojivom veľmi nezaberajú, zakopanie vápenatého dolomitu na jak takisto, niekedy pehovitosť nie je zvonku viditeľná zistiteľná je až po rozkrojení jablka. Jeden rok som stihol 7x postriekať Spartan Florasinom kalcium a vtedy som suverénne najväčšiu pehovitosť. Prebierka plodov je nutná vždy, jablká sú konzumovateľné tak do vianoc.  Skúšal som rôzne postupy ako z toho stromu dostať kvalitnú úrodu žiaľ neuspel som. Urobil som aj radikálnu prebieku tak že som z jedného súkvetia ponechal rásť vždy iba jedno jablko, výsledok boli veľké jablká ktoré sa samé odtlačili rastom od konára z dôvodu veľmi krátkej stopky. Neviem či je to vada len tohto konkrétneho stromu alebo sa táto odroda nehodí do veľmi teplých oblastí ale taký Idared pri neporovnateľne menšej námahe mi pravidelne dáva 5-6 krát takú úrodu ako Spartan.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika