Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

"Topaz je super, Karmína ujde, Florina je moc moučnatá. Čili je potřebná ochrana proti padlí, pilatce a obaleči /obojí červivost/" Pestujem už roky Florinu a Topaz, ale ani v našej pre jablone teplej a suchej polohe som na nich múčnatku nezbadal. Z odolných či tolerantných odrôd menovaných p.Lenkou odporúčam Topaz, Sirius, Meteor, Pinovu. Chutné sú aj Rozela, Lipno, Goldstar a množstvo ďalších rezistentov. Komu záleží na vlastnom zdraví, nemal by to s postrekmi preháňať. Dve-tri múčnaté halúzky nie sú dôvodom pre postrek proti múčnatke. Na to stačia nožnice. Piliarku som za 10 rokov v záhradke nezaznamenal. Nevyskytuje sa vždy a všade. Preto insekticídy pred kvetom ani po kvete nestriekam. Proti obalečovi sa počas tohtoročného suchého a horúceho leta oplatilo striekať.(Osobne som zásah podcenil.) Vlani však bolo červivých jabĺk výýýrazne menej. Aj bez organického insekticídu.wink

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika