Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás pane Vlastimile a ďakujem za odpoveď! Vaša skromnosť a húževnatosť Vás šľachtí. Napriek tomu verím, že by ste vedel poradiť, ktoré neskoré zimné kultivary sú bodľa Vášho gusta najchutnejšie. Zdá sa, že v našom regióne nie je chrastavitosť nepriateľom č.1, takže by som skúsil zasadiť na drôtenku aj nerezistent, pokiaľ bude chuťovo výnimočný. Začínam obmieňať jablone v ovocnej stene. Na jar som vyhodil nerodiacu Rajku a vysadil Blaník. Na jeseň musím vykopať odumierajúci Topaz na MM104. Nahradiť ho chcem iba neskoro zimnou sortou rodiacou na krátkom dreve, ktorá má voňavú, sladko-navinulú lákavú chuť. Čo takto DOMINO alebo DELIGA na M26? Bude podložka dostatočne bujná? Asi mi neostane, ako na jeseň pozrieť na sortiment stromčekov v predajniach na okolí a vybrať niečo z nových krížencov. Alebo sa vrátiť k odrodám našich otcov? Obdivujem Vaše krásne vretená, bohužiaľ v našej prídomovej zahrádečke nie je na volnejšie tvary dosť miesta. Orion, Melodie, Angold a Florina mi takmer všetky počas júna a júla opadali. Príčinou je podľa mňa bujný rast letorastov (ničím som nehnojil), následne sucho a červivosť (u Floriny, Angoldu a Melodie). Je zaujímavé, že ostatné sorty- Lipno, Sirius, Gala, Red Topaz, Pink Lady, Braeburn obaľovačom nechutili. S opelením som problémy nemal, zgumovatelé plodíky som zatiaľ nezbadal. Braeburn vlani bohate kvitnul, ale ostali iba 3 plody. Tento rok je to výrazne lepšie. To sa občas stáva, jablone ako keby boli náladové. Nepoznáme faktor, ktorý má toto nedokonalé oplodnenie na svedomie. Tešíme sa na Vaše ďalšie snímky!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika