Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím

Ja jsem nedoporučoval rouby zkracovat ve vegetační době. Něco jiného je, ale v zimě. Tam si při zimním řezu budete muset vybrat ty nejlepe posazené rouby na každé přeroubované větvi - zatím max. 2 a ty ostatní zakracovat na pár oček, protože slouží jenom jako záložní a potom se podílejí na zacelení rány v místě roubování. po několika letech zustane nakonec jenom jeden roub na přeroubované větvi , který bude jako pokračování hlavní větve. Z vlastních zkušeností mám odpozorované, že je lepší nechávat roub, který byl umístěn na horní straně větve.Je to menší riziko vylomení i pozdějších letech. Hlavně musíte rouby udržet v dominantní pozici a přeroubovanou odrudu potlačovat pod vyšku vyhonů z roubů. Jinak se bude neustále snažit puvodní odruda roubů zbavit přerustáním a nasledném zakrňovaní roubů.  Hlavně se snažte udržet všechny kosterni větve zakončené vyhony z roubu ve stejné rovině a to platí i když je třeba jenom polovina stromku přeroubována a původní odruda se musí stlačovat na výšku roubových výhonů. To se netýká terminálu. Zadalší jsem Vás od toho odradil už proto, že se zmlazená odruda dusí v kořenech a potřebuje co nejrychleji obnovit listovou plochu na dýchání a je i riziko předčasných rašení a špatného vyzrání výhonů s následkem namrznutí a to nemluvě o nerovnovážném růstu koruny.

sadař vlada

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika