Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zajímavé, velmi zajímavé. Na ten váš Lobolet se mi úplně sbíhají sliny. Chtěl bych se však trochu přimluvit za Průsvitné letní. Dřív mi moc nechutnalo, ale letos v předjaří jsem ho pořádně prožezal, na začátku vegetace oštípal od letorostů napadených padlím, a ono se mi odvděčilo takovými plody, které jsem si úplně zamiloval. Musím podotknout, že jakmile byla první jablka zralá, tak jsem strom trochu zavlažil, a i to mu zlepšilo chuť, hlavně pak šťavnatost. V letních vedrech však toto bylo jediné jídlo, které jsem do sebe po poledni dostal, na nic jiného jsem neměl chuť. Výborně osvěží, člověk ale musí dobře vědět, která jablka jsou tak akorát - krásně žlutá už jsou přezrálá a moučnatá, a když jsou ještě žlutozelená, tak jsou málo. Nejlepší jsou žlutá, s lehkým zeleným nádechem, a takovým zeleným tečkováním, to má tu správnou chuť. Také pomačkáním to jde poznat. Občas mi to ale přišlo jako sázka do loterie, některá byla hezky sladká, a některá, vybarvením podobná, chutnala mnohem kyseleji. No každý má jiné chutě, jenom jsem vám chtěl sdělit, že mi tole jablko zachutnalo, zvlášť v těch nesnesitelných letošních vedrech. A nevím jestli je to obvyklé, ale ještě dnes je na stromě pár kilo jablek, a stále jsou dobrá, většinou ještě nemoučnatá. No už se těším na James Grieve, z toho už taky sem tam spadne cosi sladšího. Pane Vysloužil, ten vás Lobolet, kdy tak dozrává? David

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika